Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych

opracowanie: Małgorzata Krośnicka

Najtaniej, ale wcale nie najprościej, jest zamontować drzwi samodzielnie. Często też nie warto oszczędzać, szukając najtańszych fachowców. Czasem nie jest to w ogóle opłacalne.

zYwdnK\fAcOqkE:uUeom3,ZZ~z>!2p=R$AD))6$OR)m_!uyYy!7GWXGm-kk@kk{?IKa2HVDthik+E{[n;95BG#pXy_%@Y+
Zamontowanie nowych skrzydeł najlepiej powierzyć fachowcowi.
Fot. Classen
Montaż skrzydła z ościeżnicą. Polega na wpasowaniu ościeżnicy w otwór drzwiowy - fachowiec powinien na klinach wypoziomować górną belkę i spionować belki boczne - i zamontowaniu jej za pomocą kołków rozporowych i pianki poliuretanowej. Następnie zakłada się i wyważa na zawiasach skrzydło, montuje klamki i szyldy.

Jeśli zamawiamy drzwi u producenta, opłaca się ich kupno wraz z montażem - naliczany jest wówczas 8% VAT. W cenie montażu autoryzowane firmy oferują również transport - i co ważne - ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia podczas przewozu. Producenci często zachęcają do korzystania z zaaprobowanych przez nich ekip; gdy zamówimy drzwi z montażem, możemy też dostać na nie dłuższą gwarancję.

Cena za zamontowanie jednoskrzydłowych drzwi rozwieralnych wraz z ościeżnicą zaczyna się od 100 zł netto.

Montaż drzwi przesuwnych. Zakres prac, a co za tym idzie również ich koszt, będzie zależeć od systemu jezdnego, dzięki któremu będą się poruszać.

W obu wariantach prowadnica musi być odpowiednio dopasowana (dwa razy dłuższa od szerokości skrzydła) i zamocowana do ściany. Zależnie jednak od systemu, przykręca się ją do muru bezpośrednio lub za pomocą uchwytów z regulacją położenia szyny. To drugie rozwiązanie jest lepsze, gdyż pozwala na precyzyjne wypoziomowanie prowadnicy.

Na szynie instaluje się wózki, a następnie do nich przykręca skrzydło. Na podłodze przykręca się ograniczniki wychylenia i otwarcia drzwi, a następnie reguluje położenie skrzydła.

Za montaż drzwi w systemie naściennym trzeba zapłacić od 200 zł, za drzwi chowane w ścianie - od 450 zł.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych