Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaka jest cena pieca gazowego i jego montażu?

Stefan Żuchowski

Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie domu gazowym kotłem kondensacyjnym, musimy liczyć się z następującymi wydatkami: zakupem kotła z zasobnikiem ciepłej wody, dodatkowych materiałów i osprzętu, aby podłączyć taki zestaw do instalacji grzewczej oraz systemu powietrzno-spalinowego.

kocioł kondensacyjny, kotły kondensacyjne, kocioł grzewczy, kotły co, piece co
Kotły kondensacyjne mogą być montowane nie tylko w pomieszczeniu technicznym, ale też w łazience, holu czy kuchni
Fot. Ariston

Jak jest cena pieca gazowego dwufunkcyjnego oraz montażu?

Cena zestawu - kocioł i zasobnik na ciepłą wodę - zależy od rodzaju urządzenia (stojący, wiszący) oraz typu i wyposażenia zasobnika ciepłej wody. Najtańsze są zestawy wiszącego gazowego kotła kondensacyjnego i stojącego pod nim zasobnika ciepłej wody - kosztują 8000-10 000 zł. Gdy wybierzemy urządzenie o zaawansowanej technologicznie konstrukcji i automatyce, jego cena może wzrosnąć do 15 000-20 000 zł.

Dodatkowy osprzęt

Niektóre tańsze zestawy wymagają dokupienia szeregu dodatkowych elementów: naczyń wzbiorczych (jedno dla kotła, drugie dla zasobnika), zaworów bezpieczeństwa, kulowych zaworów odcinających oraz rur łączących oba urządzenia wraz z izolacją termiczną. Natomiast droższe z reguły kotły kompaktowe mają zazwyczaj wszystkie te elementy zamontowane już fabrycznie i schowane pod wspólną estetyczną obudową.

Oprócz tego potrzebne będą również materiały (rury z izolacją, kształtki, zawory) do połączenie kotła i zasobnika z instalacją centralnego ogrzewania oraz zimnej i ciepłej wody. Zapłacimy za nie co najmniej 500-1000 zł.

Przewody powietrzno-spalinowe

Cena przewodu poziomego wynosi 600-800 zł, zaś wkładu kwasoodpornego włożonego do tradycyjnego komina lub przewodów typu "rura w rurze" waha się od 1000 do 2000 zł.

Uwaga! Jeśli zastosujemy kocioł kondensacyjny z poziomym odprowadzeniem spalin przez ścianę, pamiętajmy, że wylot powinien być umieszczony jak najdalej od okien (minimum 0,5 m). Dzięki temu unikniemy napływu spalin z powrotem do budynku przez uchylone okna lub otwarte nawiewniki. Z tego samego względu w domu z wentylacją mechaniczną czerpnia powietrza powinna być zamontowana na innej ścianie niż wyrzut spalin i znajdować się niżej niż on.

Robocizna

Koszty te zależą od tego, jak szeroki będzie zakres robót. Za zamontowanie kotła, zasobnika, osprzętu oraz przewodów powietrzno-spalinowych zapłacimy 2000-3000 zł.

Koszt instalacji pieca gazowego

Całkowity koszt zakupu kotła wiszącego z zasobnikiem stojącym i poziomym odprowadzeniem spalin, wraz z montażem dodatkowego osprzętu, wynosi co najmniej 11 000 zł. Kwota ta może wzrosnąć do 25 000 zł, gdy wybierzemy najdroższy zestaw, podłączony do pionowego przewodu powietrzno-spalinowego oraz rozbudowanej instalacji grzewczej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail.

Skomentuj:

Jaka jest cena pieca gazowego i jego montażu?