Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Elewacje z kompozytu, czyli drewna łączonego z PVC

Anna Ukielska

Materiał kompozytowy powstały z połączenia w odpowiednim procesie drewna i PVC, to ciekawa propozycja na wykończenie elewacji metodą lekką suchą.

elewacja z kompozytu
Okładzina z kompozytu wyglądem przypomina naturalne drewno, ale jest znacznie łatwiejsza w konserwacji
Fot. Deceuninck
Kompozyt powstały z połączenia drewna z PVC to materiał wyjątkowo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, ognioodporny, nie koroduje, nie pęcznieje ani nie butwieje, a także nie pęka w wyniku zmian temperatury.

Budowa i wygląd

Kompozyt do złudzenia przypomina drewno, jednak różni się od niego właściwościami - można powiedzieć, że pozbawiony jest wszystkich jego wad użytkowych. Dzięki połączeniu półproduktów termoplastyczną żywicą, kompozyt nie absorbuje wody. Raz zabarwiony w procesie produkcji, pozostaje w tym samym kolorze przez długie lata. Nie zmienia też swych wymiarów przy wahaniach temperatury (tak jak siding).

Montaż

Deski z kompozytu mogą być układane jako szczelna elewacja lub jako ażurowa przesłona, montowana na wykończonej wcześniej (na przykład otynkowanej) ścianie. Producenci oferują różne systemy, z bogatym wyborem profili uzupełniających, pozwalające na szybkie i efektowne wykończenie fasady. Konstrukcja nośna to ruszt z wysokiej jakości anodowanego aluminium. Ze względu na dość wysoką cenę tego materiału i bardziej skomplikowany sposób montażu, powinni zająć się tym specjaliści.

Konserwacja i trwałość

Gotowa elewacja nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów konserwujących - wystarczy ją umyć w razie potrzeby. Gwarancja udzielana jest na okres do 25 lat.

Cena

Koszt 1 m2 okładziny elewacyjnej z kompozytu to ponad 200 zł.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>



    Więcej o:

Skomentuj:

Elewacje z kompozytu, czyli drewna łączonego z PVC