Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warstwy ciepłego dachu

(red.)

Gdy poddasze będzie nieużytkowe (strych), to nie ociepla się połaci dachu, a jedynie strop nad ostatnią kondygnacją. Takie poddasze jest zwykle dobrze przewietrzane, co jest korzystne dla drewnianej konstrukcji dachu.

Szczelne osłanianie wełny mineralnej folią paroizolacyjną
Szczelne osłanianie wełny mineralnej folią paroizolacyjną
Fot. Isover
Jeśli przestrzeń pod dachem ma być przeznaczona na cele mieszkalne, to musi mieć ocieplone połacie dachowe (zwykle wełną mineralną). Ocieplenie musi być chronione przed zawilgoceniem opadami atmosferycznymi i parą wodną z wnętrza domu. Dlatego osłania się je od strony zewnętrznej folię wysokoparoprzepuszczalną (membraną dachową), która nie przepuszcza wody opadowej przenikającej przez nieszczelności pokrycia dachowego, a jednocześnie nie stanowi bariery dla pary wodnej z wnętrza domu, która bez przeszkód jest usuwana na zewnątrz. Takie folie można układać bezpośrednio na wełnie mineralnej.

Oprócz tych folii w ocieplonym dachu, stosuje się folie paroizolacyjne umieszczana od strony wnętrza. Opóźniają one wnikanie pary wodnej do ocieplenia od strony wnętrza domu. Gdy w domu jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna paroizolację można stosować jedynie nad łazienkami.

Zobacz także:

Strych z ciepłym stropemMateriały do izolacji cieplnej dachu6 najczęstszych błędów popełnianych przy ociepleniu dachuOcieplenie poddasza od folii do płytyZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład    Więcej o:

Skomentuj:

Warstwy ciepłego dachu