Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

45 m kw., dla 1 osoby: wygodny kącik do pracy

Red.

Chcę zmodernizować moje dwupokojowe mieszkanie, ale nie wiem, jak się do tego zabrać. Jestem informatykiem i potrzebuję wygodnego miejsca do pracy z biurkiem, ale raczej nie w sypialni. Marzy mi się garderoba albo przynajmniej duża szafa zamykana przesuwanymi drzwiami - gdzie ją umieścić? Zastanawiam się również, jak zaaranżować pokój dzienny, tak bym mógł w nim gościć przyjaciół. Marek z Krakowa

Rozwiązanie 1: w pokoju dziennym

Justyna Burdow-Gołoś

Pozostałą część salonu zajmuje kąt wypoczynkowy, który wyposażyłam w kanapę, dwa fotele oraz stolik. Naprzeciwko kanapy znajduje się kącik telewizyjny - szafkę na sprzęt RTV wstawiłam we wnękę powstałą po załamaniu ściany oddzielającej POKÓJ DZIENNY od sypialni.

W PRZEDPOKOJU, przy ścianie z drzwiami wejściowymi do mieszkania, zmieściła się duża szafa. Mniejsze schowki proponuję zbudować przy wejściu do pokoju dziennego; jeden z nich znajduje się w wydzielonej ściankami niewielkiej wnęce. Szafę zaplanowałam także w SYPIALNI; w pokoju tym stoi również dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi oraz regały, przeznaczone np. na książki.

Malutka toaleta została zlikwidowana, dzięki czemu można było nieco powiększyć zarówno łazienkę, jak i KUCHNIĘ. W kuchni oprócz szafek w kształcie litery L bez problemu mieści się kąt jadalny ze sporym stołem. W ŁAZIENCE proponuję zainstalować wygodną narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę oraz podwieszony sedes. We wnęce w narożniku ukryłam otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: minigabinet w sypialni

Krzysztof Radzanowski

Podzielenie pokoju nie wymaga żadnych prac budowlanych - wystarczą regały, które proponuję ustawić również przy ścianie. Ogromne okno balkonowe zapewnia dużo dziennego światła.

KUCHNIĘ połączyłem z sąsiednim pokojem i powiększyłem o toaletę. Zabudowa w kształcie litery L jest przesłonięta ścianką, przy której od strony kąta wypoczynkowego stoi szafka na sprzęt RTV. W kuchni starczyło też miejsca na kąt jadalny. W przejściu między częścią dzienną a PRZEDPOKOJEM warto zamontować suwane drzwi.

ŁAZIENKA została powiększona kosztem przedpokoju. Mieści się w niej kabina prysznicowa, umywalka, sedes i otwierana od góry pralka. W przedpokoju i sypialni zaplanowałem spore szafy.

    Więcej o:

Skomentuj:

45 m kw., dla 1 osoby: wygodny kącik do pracy