Aranżacja wnętrz: styl orientalny
Aranżacja wzorowana na scenografii z filmów o Szeherezadzie nie sprawdzi się we współczesnych wnętrzach. Gdy jednak połączymy bogactwo wschodniego wzornictwa z nowoczesną prostotą, powstanie wystrój pełen ciepła i zmysłowości.

CECHY TYPOWE DLA STYLU ORIENTALNEGO W NOWYM WYDANIU
Mieszanka stylowa
Większość mebli powinna mieć proste formy, najlepiej minimalistyczne albo w stylu eko. Sprzęty o orientalnym rodowodzie, jak stoliki z blatem z ręcznie kutego metalu czy komoda zdobiona rzeźbieniami, ażurami czy metalowymi intarsjami, mają być tylko dodatkiem. Na tak neutralnym tle i tak od razu będą rzucać się w oczy!
Bogactwo tkanin
Jeśli chodzi o poduszki, narzuty, kilimy, to możemy poszaleć. Niech leżą na łóżku, kanapie, fotelach, podłodze, ciesząc oczy żywymi barwami i wspaniałymi ornamentami. Ponieważ większość z nich nie kosztuje dużo, przy zmianie wystroju bez żalu zastąpimy je innymi dekoracjami.
Kolorystyczny mix
Barw typowych dla stylu orientalnego, jak kobaltowy błękit, szmaragdowa i trawiasta zieleń, róż w odcieniu magenty, używajmy tylko w akcentach i osłabiajmy ich mocne działanie neutralnymi kolorami - dużymi płaszczyznami bieli (czystej albo złamanej), popielatej szarości, jasnego lub ciemnego beżu, ewentualnie brązu.
Finezyjne ozdoby
Znajdziemy je bez trudu w sklepach z artykułami ze Wschodu. Wiele świeczników, figurek, ram do obrazów i luster zachwyca kunsztem wykonania i kusi niską ceną.

















- Więcej o:
Kontrasty we wnętrzach – jak łączyć przeciwieństwa, aby stworzyć harmonijną przestrzeń?
Meble z podświetleniem
Naturalna harmonia we wnętrzach inspirowana kamieniem, drewnem i piaskiem
Białe drzwi wewnętrzne w aranżacjach
Jak łączyć we wnętrzach drewno z Kolorami Roku 2025?
Aranżacja pełna energii – jak wprowadzić kolory i dynamikę do wnętrza?
Praktyczna i estetyczna szafa – klucz do uporządkowanego wnętrza
Drzwi w zgodzie z trendami