Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak powiększyć małą łazienkę w mieszkaniu dla trojga?

Red.

Mała łazienka przy powiększającej się rodzinie w tym mieszkaniu zaczęła stanowić problem. Czy można ją powiększyć kosztem przedpokoju? Na pytania czytelników odpowiadają architekci.

W naszym mieszkaniu jest bardzo mała łazienka. Czy można by ją powiększyć, na przykład kosztem całkiem sporego, naszym zdaniem, przedpokoju? Zastanawiamy się również nad urządzeniem garderoby w miejscu toalety i częściowym otwarciu kuchni. Na razie mamy jedno dziecka (trzyletniego synka), ale myślimy o powiększeniu rodziny - czy wtedy udałoby się znaleźć miejsce na dodatkowy pokój? Justyna

Rozwiązanie 1: kosztem salonu

Justyna Burdow-Gołoś

ŁAZIENKA po przebudowie jest na tyle przestronna, że bez problemu mieszczą się w niej wszystkie potrzebne urządzenia. Aby zapewnić komfort zarówno zwolennikom długich kąpieli, jak i natrysków, zaplanowałam i wannę (150 x 70 cm), i kabinę prysznicową (model narożny, 80 x 80 cm). Jest też umywalka, podwieszony sedes oraz, we wnęce wydzielonej ścianką, otwierana od góry pralka.

Garderoba powstała w dawnej toalecie powiększonej o fragment PRZEDPOKOJU prowadzący do kuchni. Z tego powodu drzwi do KUCHNI, nieco pomniejszonej na korzyść pokoju dziennego, trzeba było przenieść na drugą ścianę. Z drzwi można zrezygnować i nawet powiększyć otwór po nich, częściowo otwierając kuchnię na salon.

Dwa mniejsze pokoje przeznaczyłam na Państwa sypialnię i na POKÓJ DZIECIĘCY; w obu zaplanowałam dodatkowe szafy na ubrania. Kiedy rodzina się powiększy, rodzice mogą odstąpić swój pokój drugiemu dziecku i przenieść się ze spaniem do POKOJU DZIENNEGO - wtedy będzie tam potrzebna wygodna rozkładana kanapa.

Rozwiązanie 2: zmiana miejsc

Krzysztof Radzanowski

W ŁAZIENCE znajduje się wanna (150 x 70 cm), narożna kabina prysznicowa (80 x 80 cm), sedes oraz otwierana od góry pralka ukryta w minischowku wydzielonym ścianką. Naprzeciwko łazienki jest teraz garderoba. Powstała kosztem jednego z pokoi dzieci - wejście do niego trzeba było przesunąć, stąd załamanie ściany oddzielającej dziecięce sypialnie.

W niewielkiej KUCHNI zaplanowałem ciąg roboczy w kształcie litery U, który zapewnia sporą liczbę schowków oraz wygodne miejsce do pracy. Kuchnia jest dostępna i z przedpokoju, i z POKOJU DZIENNEGO, co ułatwia zarówno wnoszenie siatek z zakupami, jak i podawanie potraw na stojący w pobliżu stół. W dodatkowym, czwartym pokoju proponuję zaaranżować Państwa SYPIALNIĘ.

Skomentuj:

Jak powiększyć małą łazienkę w mieszkaniu dla trojga?