Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

48 m kw.: Jak zaprojektować 2-pokojowe mieszkanie dla rodziny?

Red.

Marcin mieszka sam, ale swoje dwupokojowe mieszkanie chciałby urządzić z myślą o rodzinie, którą planuje założyć. Czy kuchnia otwarta na salon to dobre rozwiązanie?

Na razie mieszkam sam, ale swoje dwupokojowe chciałbym urządzić już z myślą o rodzinie, którą założę w niedalekiej przyszłości. W tej chwili kuchnia (z małym oknem) jest połączona z pokojem dziennym oraz przedpokojem - i takie rozwiązanie mi pasuje. Biorę też pod uwagę możliwość przeniesienia jej na drugą stronę mieszkania. Proszę o rady. Marcin

Rozwiązanie 1: z dodatkowym pokojem
Wioletta Sawczuk

Dawną strefę dzienną podzieliłam na dwie części - w powstałych w ten sposób pokojach urządziłam sypialnię i niewielki GABINET. W obu pokojach oraz w PRZEDPOKOJU są szafy, miejsca do przechowywania nie będzie więc brakować. Przedpokój został otwarty na POKÓJ DZIENNY, co pozwoliło zyskać wygodne miejsce na kąt jadalny - zaaranżowałam go przy ściance osłaniającej kuchenny ciąg roboczy. Narożnik w przedpokoju można obudować płytkimi szafkami.

Otwarta KUCHNIA z zabudową w kształcie litery L powstała w sąsiedztwie łazienki (do znajdującego się w niej pionu wodno-kanalizacyjnego można podłączyć urządzenia AGD). Od kąta wypoczynkowego oddziela ją tylko wąska ścianka, przy której - dokładnie naprzeciwko kanapy - stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

ŁAZIENKA ma taką samą wielkość i kształt jak na planie wyjściowym. Nie jest duża, dlatego zamiast wanny proponuję zainstalować kabinę prysznicową (90 x 90 cm). Oprócz niej jest też pralka (60 x 60 cm), umywalka (szer. 50 cm) oraz podwieszony sedes.

Rozwiązanie 2: z wydzieloną kuchnią
Anna Malesińska

PRZEDPOKÓJ połączyłam zarówno z kuchnią, jak i POKOJEM DZIENNYM, środkowa część mieszkania jest więc dobrze doświetlona naturalnym światłem. Przy drzwiach wejściowych umieściłam szafę wnękową, druga, dużo większa, znajduje się w sypialni.

W KUCHNI zaprojektowałam funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery L. W przestronnym, widnym salonie jest aneks jadalny z prostokątnym stołem (stoi w miejscu najmniej oddalonym od kuchni) oraz wypoczynkowy (w głębi, przy oknie balkonowym).

Malutka ŁAZIENKA została powiększona - przesunęłam nieco ścianę oddzielającą to pomieszczenie od pokoju dziennego. Dzięki temu udało się zmieścić wygodną prostokątną wannę o wymiarach 170 x 70 cm. Jest również duża umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm), ukryta w wydzielonej ścianką wnęce.

Skomentuj:

48 m kw.: Jak zaprojektować 2-pokojowe mieszkanie dla rodziny?