Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,6 m kw., dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na sypialnię dla rodziców

Red.

Magda i Marcin mają dwupokojowe mieszkanie. Jeden pokój chcą przeznaczyć na salon drugi dla dziecka. Czy da się wygospodarować dodatkowe pomieszczenie na ich sypialnię? Architekci mają dwa rozwiązania.

Mamy dwa pokoje; w większym chcemy urządzić salon, mniejszy przeznaczyć dla dziecka, co znaczy, że brakuje sypialni dla nas. Czy dałoby się wydzielić w mieszkaniu dodatkowe pomieszczenie, choćby niewielkie? Mamy też problem z zagospodarowaniem pokoju dziennego, który jest dość długi, a przez to bardzo nieustawny. Magda i Marcin

Rozwiązanie 1: sypialnia wydzielona w kuchni
Magdalena Żmihorska-Tomasik

Minisypialnia jest zamykana przesuwanymi drzwiami chowanymi w ścianie; mieści się w niej tylko łóżko (dostępne z jednej strony) i komódka albo toaletka. Przy drzwiach balkonowych zaaranżowałam kąt jadalny z okrągłym stołem, a przy najdłuższej ścianie bez okna - kąt wypoczynkowy z kanapą, fotelem i dwoma stolikami. Ścianę po prawej stronie wejścia z PRZEDPOKOJU (to najmniej doświetlone miejsce w części dziennej) proponuję całkowicie zabudować - przewidziałam tu szafę ubraniową i pojemne regały.

Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery U. Od strony pokoju dziennego blat roboczy jest osłonięty ścianką o wysokości 115 cm, przy której stoi szafka RTV (odbiornik telewizyjny jest dobrze widoczny z kanapy). Dzięki temu POKÓJ DZIENNY będzie sprawiał wrażenie przestronniejszego, a przede wszystkim - szerszego.

ŁAZIENKA ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Pomieszczenie jest na tyle duże, że bez problemu mieści się w nim wygodna prostokątna wanna (model o wymiarach 160 x 70 cm), umywalka osadzona na szafce, sedes oraz pralka (45 x 60 cm). W rogu przy wejściu do łazienki jest miejsce na niewielką szafę.

Rozwiązanie 2: sypialnia w pokoju dziennym
Michał Grzelak

Nowy pokój jest dość przestronny i ustawny, swobodnie mieści się w nim ustawione centralnie łóżko z szafkami nocnymi po bokach. Nie przewidziałem tu szaf - te zaprojektowałem w PRZEDPOKOJU i w POKOJU DZIECKA, zmniejszonym na rzecz kuchni. Do Państwa sypialni wchodzi się z pokoju dziennego; w wejściu do niej proponuję zamontować szerokie przesuwane drzwi.

Ciąg roboczy w KUCHNI ma kształt litery L. Przy krótkiej ściance oddzielającej go od części wypoczynkowej znajduje się płytka zabudowa (można w niej trzymać np. naczynia) i kąt jadalny z niewielkim stołem. W ŁAZIENCE zaplanowałem prostokątną wannę (150 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm) oraz podwieszony sedes. Pralkę standardowej wielkości ukryłem w zamykanej wnęce przy drzwiach; nad urządzeniem jest miejsce na półki na łazienkowe zapasy.

    Więcej o:

Skomentuj:

51,6 m kw., dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na sypialnię dla rodziców