TREND: miętowe dodatki - poczuj miętę do swojego wnętrza

Karolina Mucha/ Joanna Szczurek

Kolor miętowy jest nie tylko stonowany i elegancki, ale również orzeźwiający i letni. Doskonale komponuje się z każdym wnętrzem i wywołuje pozytywne odczucia. Lato coraz bliżej, dlatego proponujemy najładniejsze miętowe dodatki, które przyprawią o miętowy zawrót głowy.

miętowe dekoracje
miętowe dekoracje
http://syndyk.by

Mięta jest kolorem, który od dłuższego czasu króluje w aranżacjach. Miewa różne odcienie - pudrowy, pastelowy, aż po intensywny i nasycony. Kolor śmiało można łączyć z bielą lub odcieniami kremowego. Dzięki temu, że kojarzy nam się z letnią aurą, gorącem i lemoniadą, wyjątkowo oddziałując na zmysły. Miętowe dodatki działają uspokajająco, pozwalała się wyciszyć, a kolor miętowy jest powiewem nowoczesności.

Miętowe dodatki do salonu

miętowe dodatki do salonu
http://houseofturquoise.com/ materiały prasowe

Idealnym orzeźwieniem wnętrza może okazać się pomalowanie ścian na kolor miętowy. Jeśli ktoś woli pozostać przy białych ścianach, śmiało i odważnie może postawić na miętowe dodatki do salonu. Mogą to być na przykład miętowe krzesła, które pięknie będą się komponowały z białym stołem. Miętowe poduszki, pościel, koc, dywanik, doniczki, wazony, jak również ramki na zdjęcia w zestawieniu z białą ścianą pozwolą wnieść do pomieszczenia niesamowitą świeżość.

 Miętowe dodatki do pokoju

miętowe dodatki do sypialni
maisonetdemeure.com/ materiały prasowe

Oprócz bieli i beżu z miętą komponuje się bardzo dobrze również granat, brąz, złamana biel oraz kolory waniliowe. Kolor miętowy nie tylko ładnie wygląda na meblach. Urządzając swoje wnętrze powinniśmy się zastanowić czy decydujemy się na miętowe meble, czy miętowe dodatki do pokoju. Pozwoli to uniknąć przytłoczenia pokoju tylko jednym odcieniem, a jednocześnie podkreślić kolor przewodni.

Ciekawym rozwiązaniem w pokoju mogą być też miętowe zasłony, które wyglądają świetnie szczególnie w sypialni. 

Miętowe dodatki do kuchni

miętowe dodatki do kuchni
beachblissliving.com/ materiały prasowe

Urządzając wnętrza, coraz częściej malujemy ściany na biało. Miętowy trend możemy również wprowadzić do naszej kuchni, wstawiając do niej lodówkę w tym kolorze. Równie dobrze będą się prezentowały miętowe filiżanki, kubki i naczynia.

Warto pamiętać, by nie wypełnić jednym kolorem całego mieszkania. Miętowe dodatki do domu będą bardzo dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu: kuchni, łazience, salonie, pokoju dziecka. Pozwolą jednocześnie poczuć beztroskę i letnią świeżość.

Skomentuj:

TREND: miętowe dodatki - poczuj miętę do swojego wnętrza