Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystrój balkonu: salonik pod chmurką

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Zdjęcia wnętrz: IKEA Zdjęcie: Paweł Kiszkiel

Projektujemy wystrój balkonu. Szukamy odpowiednich mebli, tak żeby w ciepłe dni miło się się działo na powietrzu, a jednak w mieszkaniu.

Dłuższe dni, cieplejsze wieczory, zapach świeżej zieleni - żal zamykać się w czterech ścianach. Tak samo myśli Ewa. Dobrze, że ma balkon! Na nim może zjeść z Tomkiem kolację albo po prostu chwilę posiedzieć, ciesząc się wiosną. Najpierw jednak trzeba go urządzić.

Balkonowa jadalnia

Ewa zastanawia się, jakie meble wybrać na balkon. Kuszą ją sprzęty z drewna egzotycznego - estetyczne, trwałe i ładnie komponujące się z zielenią. Przeszkodą w ich zakupie może być jednak dość wysoka cena. Może więc metalowe lub z metalu łączonego z tworzywem sztucznym? Są tańsze, a równie dobrze znoszą wilgoć i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Liczba mebli zależy tylko od wielkości balkonu. Na małym oprócz stolika i dwóch krzeseł nic więcej się nie zmieści. Co innego, jeśli mamy spory taras - na nim można ustawić duże wygodne fotele i leżaki.

Ogródek na piątym piętrze

Aby w pełni się zrelaksować, na balkonie musi być zielono. Im bardziej "miejskie" otoczenie, tym więcej powinno być roślin. I to nie tylko w skrzynkach przymocowanych do balustrady. Kwiatami doniczkowymi warto zapełnić każde wolne miejsce, stawiając je na podłodze lub wieszając na ścianach. Należy również zadbać o estetyczne donice oraz osłonki - ceramiczne, wyplatane lub blaszane, dobrane barwą i stylem do reszty wyposażenia.Skomentuj:

Wystrój balkonu: salonik pod chmurką