Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

60,4 m kw., dla 3 osób: aneks kuchenny i co dalej?

red.

Ponieważ zamieszka z nami mama, chcemy przenieść kuchnię do pokoju dziennego i w ten sposób zyskać dodatkową sypialnię. Jak urządzić część dzienną? Gdzie ustawić kanapę i telewizor, a gdzie stół, przy którym będzie można wygodnie jeść wspólne posiłki? Jak rozmieścić w łazience kabinę prysznicową, umywalkę, sedes i bidet? W przedpokoju potrzebna jest nam oczywiście szafa. Anna z Trzebnicy

Porada 1

Anna Malesińska: - Zabudowa kuchni ma kształt litery L. Odcinek blatu, w którym znajduje się kuchenka, proponuję osłonić niską ścianką z półką - i w ten sposób przesłonić ciąg roboczy od strony wejścia do pokoju. W głębi części dziennej urządziłam kąt wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą i stolikiem; naprzeciwko jest szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

W sypialni mamy proponuję ustawić łóżko, szafę i - ewentualnie - niewielkie biurko; istniejącą wnękę przy drzwiach można zabudować np. otwartymi półkami. W Państwa sypialni umieściłam dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi po bokach oraz szafę zajmującą całą ścianę. Przeznaczenie tych dwóch pomieszczeń można oczywiście zmienić - oddać mamie większy pokój.

W łazience, tak jak Państwo sugerują w liście, zamiast wanny zaplanowałam kabinę prysznicową (80 x 80 cm). Jest również podwieszany sedes i bidet, umywalka (szer. 60 cm), pralka (60 x 60 cm) oraz spore szafki na łazienkowe zapasy.

Porada 2

Wioletta Sawczuk: - Granicę pomiędzy aneksem kuchennym a częścią wypoczynkową pomieszczenia wyznacza ścianka; z jednej strony tej przegrody stoi duży stół, z drugiej - kanapa.

Kąt wypoczynkowy znajduje się blisko drzwi balkonowych - w pasie między kanapą a szafką na sprzęt RTV proponuję wkomponować w podłogę duże terakotowe płyty "wychodzące" na balkon.

Wyposażenie łazienki to kabina prysznicowa (80 x 80 cm), umywalka (szer. 55 cm), sedes, bidet i szafki; zmieści się też wygodny fotelik. Kabinę usytuowałam tak, by w rogu, za ścianką, powstała wnęka na pralkę (60 x 60 cm).

W przedpokoju, nad drzwiami do łazienki i sypialni, można zbudować pawlacze - dodatkowe schowki (zaznaczone na planie przerywaną linią).Skomentuj:

60,4 m kw., dla 3 osób: aneks kuchenny i co dalej?