Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Uroki wiejskiego wnętrza

Teksty: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski, Paweł Żak

Sielsko tu i swojsko. Styl rustykalny jest tak wyrazisty, że niemal narzuca powolniejszy tryb życia i bardziej entuzjastyczne podejście do przygotowywania potraw oraz rozkoszowania się nimi.

Wiejskie życie
Wiejskie życie
Shutterstock
W kuchni stylizowanej na wiejską garnki, naczynia stołowe, pojemniczki na przyprawy, a często nawet jedzenie zostawia się na wierzchu. Taki pozorny nieład, niedopuszczalny gdzie indziej, tutaj jest jak najbardziej na miejscu, swoiście dekorując wnętrze. Całe wyposażenie jest zrobione z naturalnych materiałów, również inspiracje kolorystyczne czerpie się z przyrody. Meble - obowiązkowo z drewna w naturalnym kolorze lub barwionego nierównomiernie, tak by wyglądało na starsze i podniszczone. Niedostatki w wykończeniu czy nawet drobne ubytki nie dyskwalifikują sprzętów, wręcz przeciwnie - dodają im charakteru i autentyczności.

Fronty szafek ozdabia się listwami, pilastrami, detalami z żelaza, a nieraz też malowidłami (czyli - bardzo różnie, tak jak różne są odmiany stylu rustykalnego). Drzwiczki często mocuje się nie do fabrycznie wyprodukowanych korpusów, ale do murowanych ścianek, co wygląda bardzo stylowo. Blaty bywają drewniane lub wyłożone płytkami ceramicznymi, a ściany pomalowane na jednolity kolor albo - co zdarza się częściej - w przecierki, które je sztucznie postarzają.

    Więcej o:

Skomentuj:

Uroki wiejskiego wnętrza