Przestrzenna aranżacja
Na początku mieszkanie składało się z kilku klitek - nie dość, że ciasnych, to w dodatku ciemnych. Tymczasem Piotr chciał mieć pełną światła, otwartą przestrzeń, nieograniczoną nadmiarem sprzętów. I właśnie takie wnętrze powstało po remoncie.
Pierwszym krokiem, jaki podjęła, było odzyskanie utraconej przestrzeni, czyli zlikwidowanie niektórych ścian działowych. Teraz są tylko dwie: jedna wydziela sypialnię, druga, skośna - łazienkę o trójkątnym kształcie. Aby dodatkowo optycznie powiększyć wnętrze, łazienkowa ściana została pomalowana w poziome biało-szare pasy. Daje to zamierzony efekt "nieskończoności". Podobna stonowana kolorystyka dominuje zresztą w całym wnętrzu. Wrażenie przestronności osiągnięto również innymi wypróbowanymi środkami, np. odpowiednio dobranymi materiałami. Jest tu dużo matowej stali, jasnego drewna i gresu; wykonane z nich elementy nie dominują, ale dyskretnie wtapiają się w tło. Wszystkie szafy i szafki zostały starannie zamaskowane.
Wystrój jasnego, minimalistycznie urządzonego mieszkania można łatwo ożywić barwnymi akcentami. W tej chwili taką funkcję pełnią plamy czerwieni - m.in. rozłożone na kanapie poduszki w tym kolorze. Kiedy już się Piotrowi opatrzą, może wprowadzić np. fiolet albo oranż. Biało-szare tło sprawi, że każda mocniejsza barwa będzie tutaj z pewnością na miejscu.
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
- wystrój wnętrz
Dom z niecodziennymi dekoracjami
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie
Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami
Drewno w domu - aranżacje wnętrz
Dom pod Wrocławiem - połączenie minimalistycznego designu i sielskiego klimatu