Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka o wielu strefach

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Monika Lewandowska, Nigela Hope Zdjęcia: Monika Lewandowska, Karl Jorgensen

Kafelki różniące się wielkością i kolorem, a nawet rodzajem materiału, z jakiego zostały zrobione, to najskuteczniejsza metoda umownego podziału łazienki o niewielkiej powierzchni.

WNETRZA LAZIENKA
Strefy o odmiennej funkcji są zaznaczone płytkami różniącymi się kolorem i wielkością. Podział ten podkreślają linie z podłużnych czerwonych płytek.
Fot. Monika Lewndowska
Tutaj zastosowano aż cztery rodzaje płytek. Podłużnymi, pokrytymi kobaltowoniebieskim błyszczącym szkliwem wyłożono ściany w części kąpielowej (z dużą narożną wanną) oraz strefy sanitarnej (z sedesem), usytuowanych po przeciwnych stronach pomieszczenia. Na podłodze w tych miejscach położono duże płytki terakoty w granatowym, wpadającym w szarość odcieniu. Między wanną a sedesem znajduje się umywalka - tę część wnętrza wyodrębniono szerokim pasem beżowego gresu na podłodze i ścianach. Ten podział dobitnie podkreślają pasy płytek w jaskrawym czerwonym kolorze położone na granicy każdej ze stref. Pełnią one również inną rolę - dekorują wnętrze i wprowadzają do niego ożywczy akcent.

Właściciele zadbali również o funkcjonalność łazienki. Do wszystkich niezbędnych urządzeń jest swobodny dostęp (w dość wąskim pomieszczeniu często bywa to sporym problemem). Zamiast tradycyjnych szafek są zrobione w ściennych wnękach minischowki ze szklanymi drzwiczkami. Mnóstwo rzeczy mieści się również w obszernej, zamykanej szklanymi drzwiami szafce pod umywalką.

Skomentuj:

Łazienka o wielu strefach