Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,8 m kw. dla 2 osób: łazienka z wanną czy kabiną?

Red.

Kupiliśmy nieduże mieszkanie. Zastanawiamy się, jak urządzić łazienkę - czy w pomieszczeniu o powierzchni około 4 m kw. lepsza jest wanna czy kabina? Zastanawiamy się, czy połączyć kuchnię z pokojem dziennym (na razie są oddzielone ścianką). Gdzie ustawić stół oraz szafkę na sprzęt RTV? Są nam potrzebne oczywiście szafy, ewentualnie choćby niewielka garderoba. Czy nasze pomysły są realne? Barbara i Mieczysław z Gdańska

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Oprócz usytuowanej tuż przy wejściu kabiny prysznicowej (80 x 80 cm) w ŁAZIENCE jest umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm). Pralkę ustawiłem we wnęce wydzielonej ścianką; nad urządzeniem warto zamontować otwarte półki lub szafkę na zapasy środków czystości. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. W obszernej wnęce między drzwiami a pionem wodno-kanalizacyjnym znajduje się dodatkowa zabudowa - z sięgającymi do sufitu, a więc bardzo pojemnymi, szafkami. Można tu także umieścić np. piekarnik i mikrofalówkę. Kąt jadalny z dużym stołem usytuowałem w POKOJU DZIENNYM, blisko wejścia do kuchni. Pozostałą przestrzeń pokoju zajmuje kąt wypoczynkowy. W przestronnej sypialni mieści się dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi. Przeciwległa ściana jest w całości zabudowana szafami. Mniejsza szafa, przeznaczona na okrycia wierzchnie, znajduje się w przedpokoju, przy drzwiach wejściowych do mieszkania; w pomieszczeniu są też szafki na buty i dwa regały.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Niewielka łazienka została powiększona kosztem sąsiadujących z nią pomieszczeń, czyli KUCHNI i sypialni. W rogach wnętrza umieściłam narożną kabinę prysznicową (80 x 80 cm), asymetryczną wannę (150 x 90 cm) oraz standardową pralkę (60 x 60 cm), a przy najdłuższej ścianie - umywalkę (szer. 60 cm) oraz sedes. Kuchnia jest mniejsza niż na planie wyjściowym, ale funkcjonalna. W ciągu roboczym w kształcie litery L mieszczą się wszystkie urządzenia, jest też wygodny blat do pracy. Stół ustawiłam przy ścianie oddzielającej pokój dzienny od PRZEDPOKOJU. Proponuję wmontować w nią luksfery - będą nie tylko atrakcyjną dekoracją kąta jadalnego, ale również doświetlą przedpokój. W głębi pokoju znajduje się kąt wypoczynkowy z dwoma kanapami, stolikiem i wąskimi regałami. Państwa sypialnia została wyposażona tak jak w pierwszym wariancie. W jej sąsiedztwie zaplanowałam niewielką garderobę dostępną z przedpokoju (udało się ją wydzielić z przestrzeni obu tych pomieszczeń).
    Więcej o:

Skomentuj:

51,8 m kw. dla 2 osób: łazienka z wanną czy kabiną?