Zrób to sam: roleta

Elżbieta Błasikiewicz wykonanie: Sylwia Biernat

Pokazujemy krok po kroku, jak uszyć zwijaną roletę. Jest prostsza do zrobienia niż roleta rzymska, a może wyglądać równie atrakcyjnie. To zależy tylko od doboru tkaniń i dodatków wykończeniowych.

WNETRZA DEKORACJE OKNO ROLETA STYLIZACJA DOROTA KARPINSKA FOT. RAFAL LIPSKI PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 3 (161) - 3.2005 SLOWA KLUCZOWE: WNETRZA ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 3 (161) - CZASOPISMA
<B>Pokazujemy krok po kroku, jak uszyć zwijaną roletę. Jest prostsza do zrobienia niż roleta rzymska, a może wyglądać równie atrakcyjnie. To zależy tylko od doboru tkaniń i dodatków wykończeniowych.</B> <BR />Na roletę potrzebne są dwie tkaniny. Nada się niemal każda - zarówno cienka, jak i gruba. Środkowa część rolety musi mieć wymiary wnęki okiennej (plus kilka centymetrów na szwy). Do niej doszywamy lamówkę o szerokości 15 cm z podwójnie złożonej innej tkaniny, obramowującej roletę z trzech stron. Musimy też przygotować atłasową wstążkę (wysokość okna razy cztery oraz zapas na wiązanie kokardy).
Fot. Rafał Lipski

Skomentuj:

Zrób to sam: roleta