Czarno-białe mieszkania bez nudy - przegląd waszych wnętrz
Wystrój wnętrz pozbawiony kolorów, może być ciekawszy niż ten utrzymany w barwach tęczy. Te czarno-białe mieszkania stanowią tego najlepszy dowód. Tutaj nie ma mowy o aranżacyjnej nudzie.
Optyczne triki
Niewielkie mieszkanie o nietypowych proporcjach zostało utrzymane w czerni i bieli, za pomocą których optycznie skorygowano wymiary. Obfitość bieli daje wrażenie większej przestrzeni i świeżości. Z kolei czerń nadaje wystrojowi wyrazistości i akcentuje poszczególne strefy w mieszkaniu. Poziomy, ciemny pas w aneksie kuchennym powoduje, że wnętrze wydaje się niższe niż w rzeczywistości i zarazem szersze.
MONIKA LEWANDOWSKA
Aneks jadalny przy kuchni jest naprawdę mały, ale za to ciekawie wyposażony. Lekki stół z giętej sklejki i krzesła to praca dyplomowa pani domu, która jest absolwentką architektury wnętrz oraz wzornictwa. Jej dziełem jest również lampa nad stołem. Została zrobiona z kanek na mleko. We wnętrzu pojawiły się lustra i błyszczące, odbijające światło powierzchnie. Ważne było też dobranie mebli o lekkich formach - na tyle dużych, by zapewniały wygodę, ale nie przytłaczały.
PEŁNA PREZENTACJA TEGO MIESZKANIA >>
MONIKA LEWANDOWSKA
Kawalerka w kropki
24-metrowa kawalerka została zaprojektowana bardzo oszczędnie a zarazem efektownie. Liczbę sprzętów ograniczono do niezbędnego minimum. Bazę kolorystyczną stanowią białe ściany. W odpowiednich miejscach wprowadzono czarne pola, akcentujące poszczególne strefy w otwartej przestrzeni wnętrza.
Proj. Ale Design Grzegorz Grzywacz
Ważnym elementem dekoracyjnym są tutaj kropki pojawiające się na ścianach. Oryginalny i odważny pomysł wygląda bardzo stylowo. Może się spodobać zarówno ludziom młodym, jak i nieco starszym.
Proj. Ale Design Grzegorz Grzywacz
Czerń, biel i design
Mieszkanie jest pełne wyrazistych motywów graficznych i utrzymane w mocnej, kontrastowej kolorystyce. Po wyburzeniu ściany oddzielającej przedpokój od pokoju i aneksu kuchennego powstała przestronna strefa dzienna. Jej spójny charakter podkreśla konsekwentna, czarno-biała kolorystyka ożywiona akcentami jaskrawych barw i szara posadzka z żywicy poliuretanowej pokrytej matowym lakierem.
BLACK OAK STUDIO
Konstrukcja z płyty gipsowo-kartonowej obramia obszerną zabudowę kuchenną z dwoma ciągami szafek. Ich fronty zrobiono z płyty MDF lakierowanej na szary kolor - o kilka tonów jaśniejszy od barwy obudowy-ramy. Blaty są z czarnego granitu zmatowionego metodą piaskowania.
BLACK OAK STUDIO
Na bogato
Czarno-białe zestawienia kolorystyczne nie są zarezerwowane tylko dla wnętrz w stylu nowoczesnym. Tutaj to połączenie wykorzystano w aranżacji glamour. Otwarta kuchnia z jadalnią jest pełna szyku i przepychu za sprawą dekoracyjnych mebli i oświetlenia. Przy czarnym stole ustawiono białe krzesła. Krzesła silnie się wybijają na tle czarnej zabudowy kuchennej. Kontrastowe zestawienie barw nadaje całemu pomieszczeniu wyrafinowania.
fot. Rafał Lipski
Elegancka łazienka
Biały jest kolorem często wybieranym do łazienek. Tutaj dominującą biel ożywiają czarne akcenty: płytki na podłodze i rama lustra znaleziona na strychu domu rodzinnego Magdy - właścicielki mieszkania. Także fugi pomiędzy płytkami są ciemne, a nie białe. W efekcie łazienka robi bardzo szykowne i eleganckie wrażenie. Na niewielkiej powierzchni udało się zmieścić podwójną umywalkę, szafę i wannę, która - dzięki zamontowanemu na niej parawanowi - może służyć też jako kabina prysznicowa.
Fot. Monika Filipiuk-Obałek
Wnętrze z akcentem koloru
Właścicielka tego mieszkania postanowiła uzupełnić czarno-białą aranżację o akcenty mocniejszych kolorów - żółtego i zielonego. W sypialni na przykład pojawiają się kolorowe poduszki. Wnętrze zdobi wielkoformatowa naklejka z ptakami siedzącymi na drutach (częsty widok na osiedlach) i lampa Rock.
Fot. Monika Filipiuk-Obalek
Proste szafki zyskały na oryginalności po oklejeniu frontów folią samoprzylepną z nadrukowanymi zdjęciami. Pomalowane na żółto usta są akcentem ocieplającym chłodny wystrój. W łazience kolor przemycono na dodatkach - ręcznikach, kubeczku na szczoteczki etc.
PEŁNA PREZENTACJA MIESZKANIA >>
Fot. Monika Filipiuk-Obalek
Mieszkanie ze sztuką
Czarno-biały wystrój stanowi dobrą bazą do prezentacji sztuki. W tym mieszkaniu na białych ścianach zawieszono obrazy i grafiki. Neutralny kolor pozwala im odpowiednio "wybrzmieć". Czarne meble w tym kanapa i fotel, dodatkowo wydobywają artystyczną atmosferę tego wnętrza.
Fot. Monika Lewandowska/Phototapeta
Dzięki całkowicie białym ścianom wnętrze wydaje się większe i przestronniejsze. Czarnym meblom towarzyszą drewniane i metalowe dodatki i wykończenia. Drewniana podłoga ociepla mieszkanie i sprawia, że wydaje się bardziej przytulne.
Fot. Monika Lewandowska/Phototapeta
Kuchenne rewolucje
Tutaj ściany zdominowała czerń. Właśnie dzięki niej niewielki pokój zyskał głębię. Ciemną płaszczyznę ożywia naklejka z sentencją i telewizor (zwłaszcza gdy jest włączony). Pomalowana na czarno ściana spaja także aneks kuchenny z jadalnym.
Fot. Monika Filipiuk-Obałek
Przesuwane drzwi ozdobione naklejką (z tą samą sentencją co na ścianie, ale w odwróconych kolorach) prowadzą do garderoby. Kolor czarny pojawia się jeszcze na krzesłach i designerskim fotelu.
PEŁNA PREZENTACJA MIESZKANIA >>
Fot. Monika Filipiuk-Obałek
Ściana w zebrę
Malutki aneks kuchenny zlokalizowany tuż przy drzwiach wejściowych musiał być jasny. Nie oznaczało to jednak, że musi być nudny. Właściciele zdecydowali się na czarną podłogę oraz jedną ścianę pokrytą w całości płytkami w zebrę. Odważny wzór dodaje kuchni "pazura" i stanowi przeciwwagę dla stonowanej całości. Jednocześnie ściana w zebrę nie wygląda wulgarnie ani kiczowato, właśnie dzięki temu, że pozostał część pomieszczenia jest jasna i neutralna
fot. Rafał Lipski
Nowoczesna kuchnia
Biała zabudowa kuchenna i ściany zostały skontrastowane z czarnymi blatami. W ciągu roboczym przy ścianie zainstalowano płytę grzejną z okapem podszafkowym, a przy oknie - zlewozmywak. Okno znajduje się na tyle wysoko, że nie trzeba było dobierać składanej baterii, umożliwiającej jego otwieranie.
MONIKA LEWANDOWSKA/Phototapeta
Jedna z bocznych ścian została w całości zabudowana - duża szafa, podzielona na dwanaście części tej samej wielkości, pełni funkcję spiżarki. Jej drzwiczki nie mają uchwytów - otwierają się na dotyk.
MONIKA LEWANDOWSKA/Phototapeta
- Więcej o:
- prezentacje mieszkań
- wystrój wnętrz
Łączenie kolorów: 50 twarzy szarości
Łączenie kolorów: róż we wnętrzach
Kolor indygo we wnętrzach: co to za barwa? Inspiracje
Łączenie kolorów: cytrynowy odcień wiosny
Stylowe mieszkanie w Warszawie
Vintage: aranżacja mieszkania miłośniczki stylu
Aranżacja wnętrza. Mediolańskie klimaty
Stylowe mieszkanie na wysokim poddaszu w starej kamienicy