Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zrobić drewniane okiennice na okna?

Wykonanie i stylizacja: Kinga Kolary, zdjęcia: Radosław Wojnar

Upalne lato męczy i nie pozwala normalnie funkcjonować w domu. Wzorem mieszkańców krajów śródziemnomorskich możemy zabezpieczyć wnętrza przed nadmiarem słońca za pomocą drewnianych okiennic z żaluzją na okna. Podpowiadamy jak krok po kroku zrobić drewniane okiennice.

Drewniane okiennice wewnętrzne
Drewniane okiennice wewnętrzne - można je kupić lub wykonać samemu.
Fot. Radosław Wojnar

Pomysł na okiennice? Okiennice drewniane służą do ochrony wnętrza przed nadmiarem słońca. Zwykle mają formę żaluzji, które można opuszczać lub podnosić. Można je zamontować okiennice wewnętrzne - wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Jak zrobić drewniane okiennice? Wykonane są ze solidnych materiałów, będą nam służyć nam przez wiele lat. Czasem okiennice mogą mieć także role dekoracyjne i pomóc nam w ciekawej aranżacji mieszkania.

Z czego zrobić drewniane okiennice?

Okiennice drewniane występują w kilku różnych rodzajach drewna. Na przykład, jeśli chcesz, aby twoje okiennice miały tradycyjny wygląd, wybierz drewno wiązu. Jego tekstura nadaje rustykalny wygląd wnętrzu. Możesz wybierać spośród różnych wykończeń i kolorów. Możesz wybrać malowane okiennice lub zaimpregnowane. Jakość jest niezwykle ważna przy wyborze okiennic do domu. Oprócz walorów estetycznych okiennice drewniane mają wiele zalet. Nie tylko pomagają one obniżyć rachunki za energię, ponieważ zapewniają izolację termiczną, ale także tworzą szczelną barierę dźwiękową. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, drewniane okiennice utrzymają także ciepło w zimie. Dlaczego więc nie rozważyć instalacji drewnianych okiennic w swoim domu? 

Ile kosztują drewniane okiennice?

Okiennice będą kosztować cię nieco więcej niż żaluzje, ale zakup shuttersów od dobrze znanych krajowych producentów zapewni im trwałość,  gdyż posiadają zwykle gwarancję na dziesiątki lat. I pamiętaj, aby poprosić o porównanie cen przed podjęciem ostatecznej decyzji. 

Drewniane okiennice wewnętrzne

Drewniane okiennice wymagają niewielkiej konserwacji jedynie przetarcia z kurzu. Dlatego są idealne dla alergików! A ponieważ są łatwe do czyszczenia, idealnie nadają się do domów położonych w pobliżu ruchliwej ulicy. Ale jeśli martwisz się o instalację okiennicy samodzielnie, lepiej zatrudnić profesjonalistę. Certyfikowany instalator pomoże uniknąć ryzyka uszkodzenia i może zaproponować ciekawe rozwiązania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zrobić drewniane okiennice na okna?