Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy numer miesięcznika "Ładny Dom" już w kioskach

red.

Od kilku lat utarło się, że numer marcowy - który kończymy przygotowywać w styczniu - jest dla nas pierwszym, otwierającym nowy sezon budowlany. Tak jest też i w tym roku. Dlatego tradycyjne pojawiają się w nim podsumowania i prognozy.

Nowy numer Ładnego domu już w kioskach
Nowy numer Ładnego domu już w kioskach
fot. mat. prasowe Ładny Dom

O ich przygotowanie poprosiliśmy największych producentów materiałów budowlanych, analityka ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku oraz przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury. Z ich wypowiedzi wynika, że branża ma się całkiem dobrze, a w nadchodzącym sezonie możemy spodziewać się i korzystnych zmian w prawie dla budujących oraz remontujących domy, i nowych produktów budowlanych.

Dobrym przykładem na wykorzystanie do budowy najnowocześniejszych dostępnych materiałów i rozwiązań jest dom w Chorzowie (str. 56), do obejrzenia którego zapraszamy Państwa w tym numerze. Ta realizacja przeczy popularnej wśród wielu opinii, że dom albo ładnie wygląda, albo jest energooszczędny. Tu udało się osiągnąć jedno i drugie. Ten budynek robi wrażenie już od pierwszego spojrzenia, nawet kiedy jeszcze nie wiemy, jak nowoczesne rozwiązania w sobie kryje. Oby domów takich jak ten powstawało jak najwięcej.

Niestety – jak czytamy w raporcie opracowanym na potrzeby kampanii promującej kompleksową termomodernizację – zaledwie 1% wszystkich budynków w Polsce można uznać za energooszczędne. Generalnie mieszkamy w niedostatecznie zaizolowanych budynkach – problem ten dotyczy ponad 72% domów jednorodzinnych. Około 70% domów ogrzewanych jest przy użyciu węgla, a wśród wykorzystywanych kotłów przeważają urządzenia wiekowe, cechujące się niską efektywnością spalania i wysoką emisją szkodliwych substancji. Z danych m.in. Ministerstwa Środowiska wynika, że indywidualne ogrzewanie domów odpowiada za 40% emisji pyłu zawieszonego PM10 oraz 78% emisji wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, w tym rakotwórczego benzo(a)pirenu. W związku z tak słabą kondycją naszych domów, wielu z nas stanie wkrótce przed koniecznością modernizacji – dlaczego powinna ona być kompleksowa. Jakie prace powinniśmy zaplanować, wyjaśniamy na str. 144.

Zapraszamy do lektury najnowszego Ładnego Domu i do odwiedzenia naszej redakcji na Targach Budma, które odbędą się 30.01- 2.02 w Poznaniu (hala nr 5).

Partnerem wydania jest ISOVER – Dom pełen ciepła i komfortu.

Numer w sprzedaży od 25 stycznia do 12 marca.

Nowy numer Ładnego Domu
Nowy numer Ładnego Domu
fot. mat. prasowe Ładny Dom w sprzedaży
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy numer miesięcznika "Ładny Dom" już w kioskach