Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W nowym numerze "Ładnego Domu": Termomodernizacja. Jak ją mądrze zaplanować?

red.

Jeśli planujemy remont instalacji i wymianę starego kotła na nowy, sprawniejszy, bardziej oszczędny i ekologiczny, najpierw powinniśmy skontrolować, ile ciepła ucieka nam z domu przez źle ocieplone przegrody i nieszczelną stolarkę. Samą wymianę kotła należy zostawić na koniec.

Nowy numer Ładnego Domu
Nowy numer Ładnego Domu
fot. mat. prasowe

Jeśli w starym, dawno niemodernizowanym domu jest zimno, mimo że za jego ogrzewanie płacimy wysokie rachunki, źródła problemu doszukujemy się w mało sprawnym kotle albo starych grzejnikach. Oczywiście, zwykle jest to prawdą, ale nie są to jedyni winowajcy. Duże straty ciepła w domu mogą być spowodowane jego przenikaniem przez słabo ocieplony dach, ściany i podłogi, a także nieszczelne drzwi i okna. Część ciepła zużywana jest też na ogrzanie powietrza, dostającego się do domu z zewnątrz, a potrzebnego do jego wentylacji.

Dlatego kolejność prac termomodernizacyjnych powinna być taka: najpierw znajdujemy miejsca, przez które z domu ucieka dużo ciepła, a następnie je uszczelniamy i ocieplamy. Dopiero potem kupujemy nowy kocioł, dobierając jego moc do nowych potrzeb domu. Jednym ze sposobów na sprawdzenie, którędy z naszego domu ucieka ciepło, jest zlecenie badania kamerą termowizyjną. Zrobione nią zdjęcia ujawniają stopień izolacyjności cieplnej przegród, pozwalają lepiej zaprojektować docieplenie, a także pomagają w podjęciu decyzji o kolejności przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Więcej o dobrze zaplanowanej termomodernizacji domu i jej etapach przeczytasz w magazynie „Ładny Dom”.

W numerze ponadto:

  • 8 gotowych projektów domów z wiatą garażową;
  • Dom zabezpieczony przed włamaniem;
  • Nowości z branży stolarki okiennej;
  • 10 pytań i odpowiedzi na temat ogrzewania podłogowego;
  • Najczęstsze błędy przy montażu podłóg drewnianych – sprawdź jak ich uniknąć.
     

Partnerem wydania jest ISOVER – Dom pełen ciepła i komfortu.

Numer w sprzedaży od 25 stycznia do 12 marca.

Nowy numer Ładnego Domu
Nowy numer Ładnego Domu
fot. mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

W nowym numerze "Ładnego Domu": Termomodernizacja. Jak ją mądrze zaplanować?