Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wydajność krycia blachą

Iwona Szczepanik

Nie da się kupić żadnego materiału do krycia dachu dokładnie w takiej ilości, która pokryje powierzchnię połaci. Zawsze trzeba zamówić pokrycie z pewnym bezpiecznym zapasem i od razu pogodzić się z tym, że jego część będzie niewykorzystanymi odpadami z przycinania.

20586424 https bi
fot. Shutterstock/Dmitry Kalinovsky

Warto, aby zostało materiału na różne nieprzewidziane naprawy. Przyjmuje się, że blachodachówki w arkuszach ciętych na wymiar potrzeba o 25-30% więcej niż to wynika z powierzchni połaci, a jeśli dach jest szczególnie skomplikowany - nawet 40% więcej. Aby zoptymalizować ilość materiału, sprzedawcy wykorzystują do obliczenia programy komputerowe, które uwzględniają niezbędny zapas (między innymi wielkość zakładów).

Najmniej odpadów powstaje przy układaniu blachodachówek modułowych i panelowych, nawet podczas układania ich na dachach skomplikowanych, z wieloma załamaniami połaci. Zwykle jest to około 5% zamówionej partii towaru. Dodatkowym atutem jest też to, że jeśli zabraknie materiału, można w każdej chwili go dokupić.
Najmniej stracimy, jeśli wybierzemy panele - mają długość dostosowaną do długości połaci (od okapu do kalenicy). 

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail. Zobacz PRZYKŁAD

    Więcej o:

Skomentuj:

Wydajność krycia blachą