Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budowa krok po kroku. Dlaczego musisz zatrudnić geodetę?

Redakcja Pressland

Budowa domu wymaga dopełnienia wielu formalności. Nie może rozpocząć się wcześniej niż zostanie zatrudniony geodeta. Dlaczego odgrywa on tak ważna rolę w procesie budowy domu? Jakie są jego obowiązki na budowie? Usług, jakie świadczy geodeta na budowie jest wiele - nie z każdych musimy i będziemy musieli skorzystać.

Dlaczego musisz zatrudnić geodetę?
Dlaczego musisz zatrudnić geodetę?
Fot. shutterstock

Zaplanuj dłuższą współpracę

Nie ukrywając – geodeta na budowie musi pojawić się więcej niż jeden raz. Powstawanie domu to proces składający się z wielu etapów. Na samym początku konieczne jest skorzystanie, z co najmniej trzech różnych usług geodezyjnych. Warto, więc już na początku współpracy ustalić harmonogram prac. Warto również skontaktować go z architektem domu, co znacznie usprawni i przyśpieszy realizację inwestycji.

Jakie usługi świadczy geodeta?

 

Dlaczego musisz zatrudnić geodetę?
Dlaczego musisz zatrudnić geodetę?
Fot. shutterstock

Jedną z pierwszych i ważnych usług świadczonych przez geodetę jest wykonanie mapy do celów projektowych.  To na podstawie wspomnianej mapy można dokonać adaptacji projektu. Bez tego dokumentu nie uzyskamy pozwolenia na budowę.  Warto skorzystać z usług profesjonalnego i doświadczonego geodety, który poza wysokiej, jakości sprzętem będzie dysponował również odpowiednią wiedzą. Kolejnym zadaniem dla geodety jest wytyczenie budynku. To on określa, na podstawie projektu budowlanego, miejsce, w którym już niedługo powstanie dom. Wytyczenie gotowe – ekipa budowlana może rozpoczynać budowę domu. Ostatnią z usług wykonywanych przez geodetę jest inwentaryzacja powykonawcza. Jej celem jest określenie aktualnego, przestrzennego rozmieszczenia poszczególnych elementów znajdujących się na działce.

Wspomniane usługi należą do usług podstawowych. Oferta geodetów obejmuje również szereg dodatkowych prac. Zaliczyć do nich możemy wznowienie punktów granicznych, dzięki czemu unikniemy problemów ze stawianiem ogrodzenia i sporów z sąsiadami.

Wybierając geodetę, wybierajmy doświadczoną i polecaną firmę. Tylko tak uzyskają Państwo wsparcie i pomoc w trudnych etapach budowy domu. Profesjonalny geodeta pomoże Państwu przejść każdy krok, bez poważnych i kłopotliwych komplikacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Budowa krok po kroku. Dlaczego musisz zatrudnić geodetę?