Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?

red.

Świąteczne dekoracje okna nie tylko zbudują odpowiedni klimat we wnętrzu, ale także ozdobią fasadę domu. Dlatego warto im poświęć sporo uwagi.

Świąteczna dekoracja okienna
Świąteczna dekoracja okienna
fot. lindsleyshomefurnishings.com

Okno to dobre miejsce na wprowadzenie dekoracji świątecznych, gdyż są widoczne zarówno wewnątrz, jak i - po zapadnięciu zmroku - na zewnątrz. Możliwości dekoracji okna jest wiele, od klasycznych lampek, po specjalnie wykonane girlandy, ozdoby czy wycinanki. Można też z powodzeniem włączyć do świątecznej aranżacji istniejące już elementy. Przykładowo na roletach zawiesić ozdobne zawieszki ze świątecznymi motywami. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od naszej wyobrazi. Nie bez znaczenia pozostaje także rozmiar okna, jego głębokość i rozmiar parapetu. Przy wąskim parapecie nie wszystkie dekoracje będą się dobrze prezentować. Wtedy lepiej wybrać naklejki na okno, bądź wspominane zawieszki na rolety czy firanki. Z kolei duży, głęboki parapet daje nam możliwość aranżacji nawet mini szopki.

Ostatnia rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to pomieszczenie, w którym szykujemy aranżację. Najlepiej dekoracje okienne sprawdzą się w kuchennym oknie - o ile nie parapet nie jest zajęty przez jakieś kuchenne akcesoria - oraz w salonie. Tam wszyscy domownicy będą się mogli cieszyć odświętnym wystrojem.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?