Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

33-metrowe mieszkanie pełne rzeczy z odzysku

Tekst i stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer, projekt wnętrza: Karolina Kobosko/Twój Kwadrat

Najtrudniejszy był pierwszy krok - znalezienie mieszkania. Jego urządzanie poszło jak z płatka.

KANAPĘ Rafał wyszukał w internetowych ogłoszeniach, w dziale ,,oddam za darmo'. Miała ceglaste obicie i drewniane boki polakierowane na wysoki połysk. Tapicer pokrył ją tkaniną w odcieniu indygo, drewno zostało zmatowione. MEBLE KUCHENNE i zabudowę przy telewizorze zaprojektowała Karolina. Te same materiały (płyta MDF i fornir orzechowy) sprawiają, że wnętrze wygląda spójnie. Krzyżaki w przeszkleniach i frezowane fronty nawiązują do stylu marynistycznego. Podobne meble Rafał zobaczył kiedyś w jednej z żeglarskich tawern, co skrzętnie udokumentował.
Meble kuchenne i zabudowę przy telewizorze zaprojektowała Karolina. Te same materiały sprawiają, że wnętrze wygląda spójnie. Krzyżaki w przeszkleniach i frezowane fronty nawiązują do stylu marynistycznego. Podobne meble Rafał zobaczył kiedyś w jednej z żeglarskich tawern, co skrzętnie udokumentował.
Fot. Sylwester Rejmer

Zanim Rafał, radca prawny, kupił mieszkanie na warszawskim Powiślu, przez kilka lat mieszkał w starych kamienicach w Rzymie i Amsterdamie. Specyficzna, przesycona historią atmosfera takich mieszkań sprawiła, że nie wyobrażał sobie, by po powrocie do Polski miał mieszkać w bezdusznym apartamentowcu.

Marzyło mi się słoneczne mieszkanie na ostatnim piętrze, tak jak tamte. Poszukiwania trwały ponad rok. Wreszcie trafiłem do starej kamienicy na Powiślu. Kiedy tylko przekroczyłem próg kawalerki pod dachem, poczułem się jak usiebie

– opowiada właściciel.

Jeszcze podczas szukania mieszkania planował jego wystrój. Robił zdjęcia ciekawym wnętrzom, meblom i dodatkom, zbierał wycinki z czasopism wnętrzarskich. O pomoc w ułożeniu tego w całość zwrócił się do Karoliny Kobosko, poznanej kiedyś na kursie salsy. Karolina była wtedy studentką architektury, w tańcu para ucinała więc sobie pogawędki o designie. Gdy opowiedział jej o swoich oczekiwaniach co do mieszkania, projektantka wyglądała, jakby miała ochotę uciec. A jednak kilka dni później wysłała wizualizację wnętrza. Idealną – nie trzeba było jej poprawiać.

Podczas remontu Rafał znalazł na Facebooku grupę ,,Uwaga! Śmieciarka jedzie”, dzielącą się informacjami o meblarskich skarbach odkrytych na śmietnikach. Dzięki temu w mieszkaniu nie brakuje perełek z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Znaleziska potrzebowały co prawda renowacji, ale ostatecznie i tak kosztowały mniej niż nowe sprzęty. Meble oparły się próbie czasu, a nowe kolory i materiały obiciowe uwydatniły ich doskonałe proporcje i ponadczasowy design, który doskonale wpisał się w nowoczesne wnętrza.

Skomentuj:

33-metrowe mieszkanie pełne rzeczy z odzysku