Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić kącik dla dziecka w sypialni rodziców?

red.

Przez pierwszych kilka-kilkanaście miesięcy życia dziecko zazwyczaj mieszka w sypialni rodziców. Jest to wygodne i praktyczne. Tylko jak zaaranżować kącik dla maluszka?

Jak urządzić kącik dla dziecka w sypialni rodziców?
Jak urządzić kącik dla dziecka w sypialni rodziców?
fot. Pinio

Sypialnie w polskich mieszkaniach nie są zazwyczaj duże. Dlatego podczas zakupu mebli dla noworodka, który ma być blisko rodziców, pojawia się wyzwanie, jak pomieścić na małej przestrzeni wszystko, co uważamy za potrzebne? Po pierwsze, trzeba się zastanowić: jakie elementy wyposażenia są naprawdę niezbędne. Po drugie, należy spisać listę tych rzeczy, a na koniec nie dać się ponieść szałowi zakupów. Producenci oferują nieskończoną liczbę akcesoriów i dodatków dla dzieci - od mebli, poprzez tekstylia aż po zabawki. Kusza one ładnym wyglądem i młodzi rodzice często dają się złapać w zakupową pułapkę.

Łóżeczko dziecięce

Najważniejszym meblem dla maluszka jest łóżeczko. Konieczność urządzania kącika dla dziecka w sypialni nie musi oznaczać krótkoterminowych rozwiązań. W takiej sytuacji także warto patrzeć w przyszłość i inwestować w dobre meble, nawet jeśli jeszcze nie wiemy, jak zaaranżujemy przyszły pokój dziecka. Warto wybrać meble uniwersalne o prostej stylistyce. Zwróć szczególną uwagę na jakość wykonania i bezpieczeństwo. Ważna jest możliwość regulowania wysokości na jakiej jest materac oraz obniżenia przednich szczebelków.

Niezbędny jest także mebel służący do przechowywania ciuszków, kosmetyków i tekstyliów. Gdy miejsca na szafę jest za mało, z pomocą przychodzi komoda, choćby niewielka, żeby nie trzeba było za każdym razem chodzić po śpioszki do drugiego pokoju.

Kolejna niezbędna rzecz to przewijak, najlepiej w formie nakładki jest wygodnym rozwiązaniem. Można go umieścić zarówno na łóżeczku jak i na komodzie. Oszczędza miejsce i zapewnia bezpieczeństwo – jest mocno przymocowany, a jednocześnie nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu mebla. Kiedy maluszek podrośnie, można nakładkę zdemontować bez szkody dla mebla.

Jak ustawić meble dziecka w sypialni rodziców?

Gdy mamy już meble dziecięce, nadchodzi czas na zaplanowanie ich rozmieszczenia w sypialni rodziców. Najlepszym miejscem do zagospodarowania są puste ściany, bez okien i kaloryferów. Zaraz przy komodzie z przewijakiem powinno stanąć łóżeczko, do którego możemy przenieść dziecko jednym ruchem. Jeśli wystarczy miejsca, warto pomyśleć o wygodnym fotelu do karmienia i umieścić go po drugiej stronie łóżeczka. Fotel jest niezastąpiony podczas nocnego wstawania, czytania bajek lub usypiania dziecka w biegu dnia.

Przemyślane rozmieszczenie mebli jest funkcjonalne i wytycza pewną przestrzeń na podłodze, którą z góry możemy przeznaczyć na zabawę. Można rozkładać tutaj kocyk w razie potrzeby lub dywan na stałe.

Jeśli jesteśmy w temacie zabawy, pojawia się pytanie co zrobić z nadmiarem zabawek. Przyda się szuflada, którą można dokupić wraz z łóżeczkiem, kufer na zabawki, który zmieści się w kącie pomiędzy meblami lub kosze, których na rynku jest pod dostatkiem, a które oprócz funkcjonalności zdobią.

Skomentuj:

Jak urządzić kącik dla dziecka w sypialni rodziców?