Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budujesz dom? Gdzie szukać sprawdzonych fachowców?

Artykuł sponsorowany

Budowa własnego domu to nie lada wyzwanie i dla wielu najważniejszy projekt w życiu. O ile część prac jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, o tyle niektóre z nich najlepiej oddać w ręce doświadczonych fachowców. Gdzie szukać solidnych specjalistów? Z pomocą przychodzą portale z ogłoszeniami.

Budujesz dom? Gdzie szukać sprawdzonych fachowców?
Budujesz dom? Gdzie szukać sprawdzonych fachowców?
Majsteria

Czym są portale ogłoszeniowe dla zleceniodawców?

Portal z ogłoszeniami to specjalnie zaprojektowana platforma, która zrzesza zleceniodawców i wykonawców. Niektóre serwisy działają na terenie całego kraju, a niektóre wyłącznie w określonej lokalizacji. Za pośrednictwem tego typu portali można znaleźć doświadczonego fachowca, który często deklaruje swoją dostępność z dnia na dzień. To niezwykle wygodne rozwiązanie, choć oczywiście wiele zależy od konstrukcji danego serwisu i jego funkcjonalności.

.
.
Majsteria

Jak znaleźć fachowca w serwisie z ogłoszeniami?

Poszukiwania fachowca na portalu z ogłoszeniami odbywa się najczęściej drogą dodawania ogłoszeń. Wówczas konieczne jest zarejestrowanie się na platformie (wiąże się to zazwyczaj również z prostą weryfikacją konta) i szczegółowe opisanie swojego zapotrzebowania. Na tym etapie niezwykle ważne jest podanie potencjalnemu wykonawcy możliwie wielu szczegółów, dokładne określenie lokalizacji, budżetu oraz czasu realizacji zlecenia. Co dzieje się po opublikowaniu ogłoszenia? To oczywiście zależy od portalu. Posłużmy się przykładem nowo powstałego serwisu Majsteria.pl.

Gdy dodasz swoje zlecenie w Majsterii, na Twoim mailu pojawi się powiadomienie za każdym razem, gdy usługodawca złoży Ci ofertę. Co ważne, wszystkie zgłoszenia znajdziesz w jednym miejscu, dzięki czemu możesz je z łatwością zestawić i dokonać selekcji.

Innym rozwiązaniem jest samodzielne wysyłanie zapytań do wybranych specjalistów. Najpopularniejsze portale z ogłoszeniami oferują zazwyczaj swego rodzaju katalog wykonawców, który wyposażony jest w specjalne filtry. Dzięki temu możesz znaleźć tych fachowców, którzy działają w Twojej lokalizacji i oferują interesujące Cię usługi. Warto na tym etapie pamiętać, aby dokładnie zweryfikować opinie o wybranych usługodawcach.

Jakie prace warto zlecić fachowcom?

Budowa domu wiąże się z koniecznością wykonania szeregu prac, w większości dość skomplikowanych i wymagających posiadania specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności. Jakie konkretnie prace najlepiej zlecić fachowcom, których bez problemu znajdziesz na portalu ogłoszeniowym? Są to przede wszystkim:

 • samo projektowanie domu;
 • elektryka, hydraulika;
 • montaż drzwi i okien;
 • montaż ogrzewania i wentylacji;
 • wykonanie dachu;
 • fundamenty;
 • nadzór budowlany;
 • wykończenie wnętrza;
 • wykończenie elewacji.

To oczywiście nie wszystkie usługi, które możesz zlecić, ale zdecydowanie te najbardziej istotne. Pamiętaj, że wszystko zależy od wybranego serwisu oraz Twoich indywidualnych potrzeb.

.
.
Majsteria

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wykonawcy?

To, jakiego fachowca wybierzesz, będzie miało niezwykle istotny wpływ na końcowy rezultat prac budowlanych czy remontowych. Z tego względu warto już na wstępie rozważyć, jakie cechy powinien posiadać idealny wykonawca. Kluczową i podstawową kwestią w tym zakresie jest oczywiście odpowiednie doświadczenie, wiedza i umiejętności. Dodatkowo fachowiec musi wyróżniać się rzetelnością, terminowością i odpowiedzialnością. Dużym plusem jest także indywidualne podejście do Twojego zlecenia oraz pełna samodzielność (m.in. pod kątem potrzebnego sprzętu). Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego specjalisty, zweryfikuj również jego uprawnienia oraz otrzymane opinie, które będą potwierdzeniem jakości oferowanych usług. Dobrze, gdy fachowiec może pochwalić się także ubezpieczeniem od odpowiedzialności fizycznej (wówczas, w razie niepowodzenia, szybciej uda Ci się uzyskać zwrot środków za poniesione straty materialne).

Warto dodać, że każdy solidny portal z ogłoszeniami powinien weryfikować wiarygodność wszystkich fachowców. Dzięki temu jako zleceniodawca masz pewność, że nie trafisz na nieuczciwego wykonawcę.

Jak wyceniana jest praca fachowca?

Nie bez znaczenia jest również fakt, w jaki sposób fachowcy wyceniają swoją pracę. Największy wpływ na końcową wycenę usługi ma jej zakres, lokalizacja, rodzaj użytych materiałów i narzędzi oraz czas realizacji zlecenia. Istotny jest także sam prestiż i poziom doświadczenia wykonawcy. Warto bowiem pamiętać, że podczas budowy domu niezwykle ważna jest wiedza fachowca, za którą niejednokrotnie trzeba zapłacić więcej. Na szczęście zdecydowana większość usługodawców jest w stanie przygotować szczegółowy kosztorys już na wstępnym etapie składania oferty, bazując na szczegółach zawartych w ogłoszeniu.

Podsumowanie

Ścisła współpraca z doświadczonymi fachowcami to konieczność podczas budowy domu. Dysponują oni odpowiednim zapleczem technicznym oraz stosownymi umiejętnościami. Znalezienie odpowiedzialnego i solidnego wykonawcy nie stanowi problemu, o ile podejdziesz do tej kwestii z należytym zaangażowaniem. Jeśli zależy Ci na czasie, najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z serwisu ogłoszeniowego. Jedną z nowych platform tego typu jest portal Majsteria.pl, który wyróżnia się intuicyjną konstrukcją i bogatą ofertą kategorii usług.

 

  Więcej o:

Skomentuj:

Budujesz dom? Gdzie szukać sprawdzonych fachowców?