Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ciepłe okna, szczelny montaż – zdaniem firm

Monika Karda

Obecnie współczynnik przenikania ciepła Uw dla okien pionowych nie może być wyższy niż 0,9 W/(m2K). W przypadku okien połaciowych wartość U spadła wartości do 1,1. Sprawdziliśmy, jak na zmiany, o których wiadomo było od dawna, przygotowali się producenci.

Okna 2021
Okna 2021
VETREX

Zapisy w rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie dotyczące współczynnika przenikania ciepła zmieniają się od 2014 roku. W przyszłym roku nastąpi ostania zmiana, wyznaczająca nowe kryteria energooszczędności. Jest to związane z europejską dyrektywą, która zobowiązuje członków Unii Europejskiej do wprowadzania modyfikacji, mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania budynków na energię. Nowe obostrzenia są zgodne z proekologiczną polityką UE – przyjęciem pakietu ustaw klimatycznych 3 x 20, czyli ograniczeniem emisji dwutlenku węgla o 20%, zmniejszeniem zużycia energii o 20%, wzrostem zużycia energii z odnawialnych źródeł do 20%. W praktyce oznacza to, że od stycznia 2021 roku budujemy domy jedynie w standardzie energooszczędnym. Do tej pory była to alternatywa, która teraz zmienia się konieczność. W związku z tym inwestor planujący budowę będzie musiał wybrać materiały i rozwiązania gwarantujące niskie zużycie energii niezbędnej do ogrzewania domu. Nowe wytyczne będą miały znaczący wpływ na wiele aspektów budowy i wykończenia domu.

Korzyścią płynącą z nadchodzących zmian jest to, że dzięki rygorystycznym przepisom domy powstałe od 2021 roku będą energooszczędne
Korzyścią płynącą z nadchodzących zmian jest to, że dzięki rygorystycznym przepisom domy powstałe od 2021 roku będą energooszczędne
ALUPLAST

Zdaniem firmy ALUPLAST: ciepłe szyby i profile

Ze względu na powierzchnię i właściwości termoizolacyjne największy wpływ na parametry cieplne całego okna ma szyba. Należy oczekiwać dalszego wzrostu popularności i sprzedaży pakietów trzyszybowych, gdyż najczęściej uzyskanie tak wyśrubowanych wartości jest możliwe tylko przy zastosowaniu odpowiednio ciepłych zestawów szybowych, zwykle również z tzw. ciepłymi ramkami dystansowymi.
Przy tak niskiej, wymaganej przez WT 2021, wartości współczynnika przenikania ciepła okien, również profile okienne, stanowiące ok. 30% powierzchni okna, odgrywają istotną rolę. Od kilku lat widzimy dynamiczny wzrost sprzedaży w segmencie profili o głębokości zabudowy 85 mm, w którym mamy do zaproponowania aż cztery systemy: Ideal 7000, Ideal 8000, Intertec 85 oraz energeto 8000. Wpisują się one znakomicie w drogę poszukiwania oszczędności energii cieplnej, z jednej strony dzięki zwiększaniu głębokości kształtowników i liczby wewnętrznych komór, z drugiej strony zaś poprzez wdrażanie nowych technologii szklenia skrzydeł okiennych czy zastępowanie wzmocnień stalowych kompozytami. W połączeniu z ciepłymi pakietami szybowymi ciepłe profile pozwalają na uzyskanie wymaganego przepisami współczynnika U.

Zdaniem firmy AWILUX: ciepłe okna z dobrym montażem

W przypadku wprowadzenia przepisów dotyczących współczynnika U, już od zeszłego roku jesteśmy na nie przygotowani, czyli z dwuletnim wyprzedzeniem. Prawie wszystkie oferowane przez nas okna spełniają normy 2021 roku – zarówno w przypadku stolarki PVC, jak i aluminium (parametry przykładowego okna o wymiarach 1230 x 1480 mm, z profilami PVC SCHÜCO LivIng 82 MD, Ug = 0,5 W/(m2K), Uw = 0,74 W/(m2K)). Sprzedaż rozwiązań, których parametry nie będą spełniać wcześniej wspomnianych norm, została przez nas mocno ograniczona i jest niewielka w stosunku do całkowitej sumy sprzedawanych okien.
Jeżeli chodzi o montaż, w tej kwestii za wiele się nie zmieni. Już teraz zapominamy całkowicie o tradycyjnym montażu, czyli na pianę, bez zastosowania folii czy odpowiednich materiałów paroprzepuszczalnych i parochronnych. Będziemy skupiać się właściwie tylko na ciepłym montażu, w warstwie ocieplenia oraz w warstwie murów. W przyszłości, ale nawet i teraz, nie możemy stosować pośrednich rozwiązań. Jest to związane z tym, że montaż staje się coraz bardziej skomplikowany – zarówno pod wpływem rosnących gabarytów okien, ale i w przypadku techniki uszczelniania, gdzie musimy kierować się zasadami szczelności oraz paroprzepuszczalności.
Czy okna z 2021 roku będą się różnić od tych produkowanych poprzednio? W przypadku firmy AWILUX zbyt wielu zmian nie będzie. Z pewnością nasi dostawcy systemowi będą pracować nad jeszcze lepszymi parametrami oferowanych później przez nas rozwiązań. Co więcej, coraz większą popularność będzie zyskiwać stolarka aluminiowa. Ta technologia pozwala na dostarczanie okien o bardzo dużych gabarytach, z którymi coraz częściej mamy do czynienia nie tylko w publicznych inwestycjach, ale również w przypadku projektów prywatnych domów jednorodzinnych. A ta tendencja z roku na rok się zwiększa.

Okna 2021
Okna 2021
AWILUX

Zdaniem firmy DAKO: energooszczędnie już od dawna

Zmiana przepisów jest prawnym uregulowaniem trendu, który już funkcjonuje na rynku. Rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów oraz długofalowa edukacja w zakresie energooszczędnych rozwiązań przekładają się na decyzje klientów dotyczące wyboru okien i drzwi. Już od dawna sprzedaż okien z szybą dwukomorową, a więc takich, których współczynnik Uw ma wartość spełniającą nowe wymogi, stanowi większość sprzedaży okien DAKO na rynek polski.
Oczekiwania klientów wymogły na nas dostosowanie oferty produktów w tym zakresie. Aktualnie w każdym segmencie naszych produktów, a więc zarówno w stolarce PVC, drewnianej, jak i ślusarce aluminiowej oferujemy produkty z Uw poniżej 0,9 W/(m2K), które spełniają wymagania w zakresie izolacji cieplnej, która weszła w życie w styczniu 2021 roku.
Warto zwrócić uwagę chociażby na naszą flagową serię DPQ-82 thermoSecure. Ta najcieplejsza seria okien PVC gwarantuje energooszczędność na najwyższym poziomie: Uw = 0,75 W/(m2K) oraz wykorzystując szereg zaawansowanych rozwiązań, takich jak ciepła ramka swisspacer ultimate czy szyba specjalna ECLAZ, stanowi odpowiedź nowoczesnych technologii na wyzwania współczesnego budownictwa.

Okna 2021
Okna 2021
DAKO

Zdaniem firmy EKO-OKNA: fachowy montaż dobrych okien

Firma EKO-OKNA oferuje liczne produkty, które sprostają wymaganiom wartości Uw dla okien nie większej niż 0,9 W/(m2K). W systemach okiennych charakteryzujących się lepszym współczynnikiem przenikania ciepła profili (Uf) już wcześniej w standardzie były wstawiane pakiety szybowe dwukomorowe o współczynniku Ug = 0,5 W/(m2K). Klienci poszukujący rozwiązań do domów pasywnych mogą natomiast dodatkowo obniżyć ten współczynnik, decydując się na wybór pakietów 4-szybowych, wypełnionych kryptonem. Aby zminimalizować mostek cieplny, który może powstać na linii szklenia, firma oferuje ciepłą ramkę dystansową Swisspacer Ultimate, uznawaną za jedną z najlepszych, dostępnych na świecie.
Systemem profili okiennych, który sprosta wymaganiom na rynku polskim, jest niewątpliwie system Salamander BluEvolution 82, który wraz z przytoczonym wyżej standardowym pakietem szybowym oraz ciepłą ramką Swisspacer Ultimate, pozwala na uzyskanie współczynnika Uw = 0,77 W/(m2K), w przypadku standardowego okna referencyjnego. System ten sprawia, że nasze okna pozwolą zachować odpowiednie parametry również dla mniejszych konstrukcji, jednocześnie nie wymuszając zakupu najdroższych na rynku systemów okiennych.
Niemniej ważny jest montaż zakupionych okien, który powinien zostać wykonany przez odpowiednich specjalistów. Eksperci powinni przeprowadzić tzw. ciepły montaż. W trosce o właściwy poziom montażu, firma EKO-OKNA prowadzi szkolenia intruktażowe. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalny komfort dla użytkowników. Nieodpowiedni montaż (na przykład wskutek użycia jedynie pianki poliuretanowej) może skutkować zwiększeniem mostka cieplnego w miejscu łączenia okna z murem, co z kolei przyczynia się do zwiększenia kosztów ogrzewania. W skrajnych przypadkach może także doprowadzić do powstawania przewiewów lub wilgoci w miejscu połączenia okna z murem.

Okna 2021
Okna 2021
EKO-OKNA

Zdaniem firmy KRISPOL: gwarancja energooszczędności – korelacja parametrów okna i jego montażu

O energooszczędności okna w dużym stopniu decyduje jego konstrukcja – począwszy od wielokomorowych profili, przez dodatkowe, środkowe uszczelki oraz optymalny współczynnik Uf profili (najlepiej około 1,0 W/(m2K)), po zamknięte w ościeżnicy wzmocnienia i masywny rozstaw punktów ryglujących. Oczywiście sam współczynnik przenikania ciepła również nie jest bez znaczenia – ważne, aby odpowiadał on aktualnym wymaganiom technicznym. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, od 2021 roku okna muszą osiągać Uw = 0,9 W/(m2K).
Okna firmy KRISPOL spełniające wymogi, które weszły w życie w 2021 roku to:
FEN 82. To połączenie optymalnej konstrukcji ram i skrzydeł, systemu uszczelek oraz 3-szybowych, energooszczędnych pakietów, które pozwalają na redukcję strat ciepła i osiągnięcie współczynnika Uw = 0,72 W/(m2K). Okna FEN 82 sprawdzą się zarówno w domach energooszczędnych, jak i tych budowanych z myślą o przyszłych oszczędnościach. System okienny FEN 82 to stabilna konstrukcja z dobrą izolacją akustyczną. W oknach tych stosujemy energooszczędne 3-szybowe pakiety z grubością szklenia do 48 mm oraz możliwością zastosowania niskoemisyjnych szyb ECLAZ.
FEN 92. Ten model bez problemu spełnia wymagania budownictwa energooszczędnego – Uw = 0,76 W/(m2K). Głębokość profilu wynosi 92 mm, zastosowane są potrójne uszczelki dociskowe oraz ciepła ramka międzyszybowa. Mimo że profile dostosowane są do szklenia o grubości nawet 48 mm, udało się nam nadać im elegancki wygląd. Wysoka odporność na czynniki atmosferyczne sprawia, że okna zawsze będą wyglądać jak nowe. Bogaty wybór wyposażenia dodatkowego, możliwość wykonania okien w nietypowych kształtach oraz okleinowania w opcji bikolor gwarantuje dopasowanie do wystroju wnętrza i do elewacji.
Okna FEN 92 można zamówić w wersji antywłamaniowej i o zwiększonej odporności na włamanie – w klasach RC1, RC2, RC2N. To jedne z nielicznych okien na rynku certyfikowane w klasach RC.
Okno, które ma spełniać wymogi budownictwa energooszczędnego, musi zostać poprawnie zamontowane.

Okna 2021
Okna 2021
KRISPOL

Zdaniem firmy MS WIĘCEJ NIŻ OKNA: nowe wymogi dotyczące izolacyjności okien

Energooszczędność – to obok estetyki, trwałości i ceny – najważniejsza kwestia brana pod uwagę przez inwestorów podczas wyboru stolarki okiennej. Podczas poszukiwań ciepłych okien należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw. Obecnie Uw dla okien pionowych nie może być wyższe niż 0,9 W/(m2K). Wymagania te nie są technologicznie trudne do osiągnięcia. W zasadzie produkty MS WIĘCEJ NIŻ OKNA już od dawna gwarantują współczynnik Uw na poziomie znacznie mniejszym niż 0,9. Dla przykładu okna referencyjne z linii Alu Look, Wood Look, MSLine+ w wersji MD i MS evolution [82] z ciepłą ramką MS mają Uw = 0,79 W/(m2K), a z ramką tworzywową Uw = 0,71 W/(m2K). Wszystkie nasze okna charakteryzują się też dobrą odpornością na obciążenie wiatrem (do klasy C3/B3) i wodoszczelnością do 1050 PA.
Jest jednak pewne „ale”. Musimy pamiętać, że okna z jednej linii, wyprodukowane w dokładnie takiej samej technologii, przy użyciu takich samych materiałów, ale mające inne wymiary, będą miały Uw o zupełnie innej wartości. W dużych oknach osiągnięcie tego parametru nie jest trudne, ponieważ stosunek powierzchni szyby do powierzchni okna jest korzystny, a szyba charakteryzuje się prawie dwukrotnie lepszym współczynnikiem U niż materiał ram (szyby dwukomorowe, tzw. trzyszybówki, mają Ug = 0,5-0,6 W/(m2K)). Trudniej jest natomiast osiągnąć wymagany parametr przy małych oknach. Im mniejsze okno, tym jego wyposażenie będzie musiało być bogatsze (lepiej izolowany system profili, cieplejsza szyba, ramka międzyszybowa tworzywowa).
Fachowy montaż. Jeśli zależy nam na stolarce, która rzeczywiście będzie skutecznie chronić przed chłodem, równie dużą uwagę co do wyboru okien musimy zwrócić na montaż. Przy nieprawidłowo przeprowadzonym mocowaniu, nawet najlepsze i najcieplejsze okna nie spełnią naszych oczekiwań. Dlatego wybierając ekipę budowlaną, upewnijmy się co do jej kwalifikacji lub zdajmy się na specjalistów polecanych przez producentów okien. Prawidłowo przeprowadzony montaż okien to klucz do ich późniejszego dobrego funkcjonowania. Każdy błąd montażysty może mieć poważne konsekwencje, np. wypaczenie profili, przenikanie zimna i wilgoci.
Jak pokazuje praktyka, zdecydowana większość (a według niektórych szacunków nawet 90%) zgłaszanych problemów i usterek stolarki, wynika z nieprawidłowo przeprowadzonego jej montażu.

Okna 2021
Okna 2021
MS WIĘCEJ NIŻ OKNA

Zdaniem firmy OKNOPLAST: energooszczędne okna – gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie

W firmie OKNOPLAST nie musieliśmy przygotowywać się do zmian przepisów – nasze produkty od wielu lat spełniają wytyczne, które weszły w życie w 2021 roku.
Jednym z parametrów, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru stolarki okiennej, jest termoizolacyjność. Głównie dlatego, że energooszczędne okna to gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie. Wiedzy na ten temat dostarcza nam współczynnik Uw. Warto szukać takich wyrobów, dla których współczynnik Uw nie przekracza wartości 0,8 W/(m2K). Świetnie sprawdzą się w tym okna z serii Winergetic.
Często niedocenianym czynnikiem, który wpływa na energooszczędność stolarki, jest ekspozycja na światło. Energia słoneczna to całkowicie darmowy, ekologiczny sposób na pozyskiwanie ciepła, które może skutecznie dogrzać dom. Takie okno działa jak źródła energii odnawialnej. Choć samo jej nie produkuje, umożliwia gospodarstwu domowemu czerpanie z niej. Dobrą ekspozycję na światło zapewnią tylko nowoczesne modele okien, gwarantujące doskonałą przejrzystość. Ponadto najlepszy efekt osiągniemy, wybierając smuklejsze niż standardowo profile, zwiększając tym samym powierzchnię szyby, czego odpowiednim przykładem jest ekologiczne okno Prismatic czy wpuszczające do wnętrza do 22% więcej światła okna Pixel i Prolux.
Dodatkowo na parametry stolarki duży wpływ ma jej odpowiedni montaż. Nawet najlepsze okna, które zostaną źle zamontowane, przestaną spełniać swoją funkcję i okażą się niewartościowe. Tylko ciepły montaż zapewnia termoizolację na najwyższym poziomie. Proces ten warto powierzyć profesjonalistom.

Okna 2021
Okna 2021
OKNOPLAST

Zdaniem firmy OKNOPLUS: WT 2021 – jakie okno do nowego domu?

W tym roku weszły w życie zmienione warunki techniczne, jakie muszą spełniać domy jednorodzinne budowane w Polsce. Nowy standard zakłada między innymi, że współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może przekroczyć wartości 0,9 W/(m2K).
Współczynnik Uw to parametr określający, ile ciepła przenika w ciągu sekundy przez metr kwadratowy danego okna, przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz wynoszącej jeden stopień. Nasze produkty już od dawna spełniają zaostrzone standardy roku 2021 – proponujemy okna elewacyjne o współczynniku Uw mniejszym niż 0,9 W/(m2K).
Genesis – Uw = 0,8 W/(m2K). Okna z linii Genesis mają smukłe, aluminiowe profile (w dowolnym kolorze z palety RAL, z opcją bikoloru) oraz ukryte okucia i zawiasy. Współczynnik Uw = 0,8 W/(m2K) okna te zawdzięczają między innymi unikalnym materiałom izolacyjnym i powiększonej przekładce termicznej. Standardowo w produktach spod tego znaku montuje się pakiet trzyszybowy z ciepłą ramką, co pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla szyby o wartości Ug = 0,5 W/(m2K).
Swissform Activ – Uw = 0,7 W/(m2K). 6-komorowy profil PVC ze specjalnym systemem potrójnych uszczelek i potrójny pakiet głęboko osadzonych szyb ze współczynnikiem Ug = 0,6 W/(m2K) to cieplna tajemnica tego okna. Jego konstrukcja pozwala na duże formaty przeszkleń, przy zachowaniu pełnej stabilności skrzydeł okiennych, doskonałej izolacyjności termicznej zaś może towarzyszyć izolacyjność akustyczna.
Morlite – Uw = 0,7 W/(m2K). To energooszczędne okno z wyśrubowanymi parametrami cieplnymi (Uw = 0,7 W/(m2K) i Ug = 0,5 W/(m2K)). Mimo że ilość PVC sprowadza się tu do minimum na rzecz designerskiego powiększenia powierzchni tafli szkła w oknie, termoizolacyjność konstrukcji pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Nowoczesny, 6-komorowy profil zestawiany jest bowiem standardowo z potrójną szybą o wysokiej przepuszczalności światła (Lt = 77%) i wysokim zysku energii słonecznej (g = 71%) oraz z najcieplejszą ramką międzyszybową.
Reveal – Uw = 0,68 W/(m2K). To energooszczędne okno aluminiowe, które miało swoją premierę w 2020 roku. Uw równe 0,68 czyni z Reveal produkt odpowiedni nawet do domów pasywnych. Pakiet szybowy zapewnia o 20% większą wydajność energetyczną w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi obecnie na rynku. Wartość współczynnika Ug wynosi 0,5 W/(m2K), a współczynnik przepuszczalności energii kształtuje się w tym przypadku na poziomie g = 60%. Wodoszczelność okna: 2250 Pa (w przypadku standardowych okien to 1600 Pa), odporność na wiatr: 2000 Pa.

Okna 2021
Okna 2021
OKNOPLUS

Zdaniem firmy ALUSKY: dachowe okna aluminiowe

Do nowych przepisów jesteśmy przygotowani już od 2017 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz uwzględniając zaostrzone wymogi, okno aluminiowe Alusky Plus HI szklone jest w standardzie potrójnym (dwukomorowym) pakietem szybowym 4H-12-4-12-4T o współczynniku Ug = 0,7 W/(m2K). Zewnętrzna szyba o grubości 4 mm jest hartowana, wewnętrzna – termoizolacyjna. W pakiecie zastosowana jest ramka tworzywowa (ciepła TGI) grubości 12 mm oraz wypełnienie argonem, co poprawia izolację termiczną. Okna dostępne są też z szybą bezpieczną B/2/B oraz antywłamaniową P2 o tym samym współczynniku Ug.
Profile okienne docieplone są zarówno od wewnątrz komór, jak i na zewnątrz ramą termoizolacją HI. Ponadto nowoczesna, opatentowana konstrukcja profili aluminiowych z przekładkami termicznymi pozwoliła na uzyskanie największej powierzchni szklenia w przypadku okien dachowych, na przykład dla okna o wymiarach 78 x 118 cm wynosi ona 0,62 m2.
Zalecamy, aby do montażu okien stosować akcesoria systemowe, które mamy w ofercie, w tym fartuch paroprzepuszczalny (wiatroizolację) i kołnierz uszczelniający, dopasowany do rodzaju pokrycia.

Okna 2021
Okna 2021
ALUSKY

Zdaniem firmy FAKRO: ciepłe okna w dachu

Od kilku lat stopniowo zaostrzały się przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków. Stąd też coraz większe wymagania stawiane są również stolarce otworowej, w tym oknom dachowym. Głównie chodzi o współczynnik Uw, który od 1 stycznia 2021 r. w przypadku okien połaciowych nie może być wyższy niż 1,1 W/(m2K).

Parametry. Firma FAKRO od lat spełnia, a nawet niejednokrotnie wyprzedza wymagania, nie tylko wynikające z przepisów. Nasze okna zapewniają mnóstwo światła na poddaszu oraz komfort użytkowania. Dodatkowo wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, na przykład system topSafe, zwiększający bezpieczeństwo użytkowe okien. Natomiast technologia thermoPro podnosi ich trwałość i termo­izolacyjność.
Wraz ze zwiększeniem wymagań dotyczących energooszczędności rośnie liczba szyb w pakietach okiennych. Obecnie standardem stają się okna 3-szybowe, w których komory wypełnione są gazem szlachetnym, a szyby pokryte powłoką niskoemisyjną. Przykładem jest obrotowe okno dachowe z pakietem 3-szybowym FTP-V U5, o współczynniku Uw = 0,97 W/(m2K). Okno ma zewnętrzną szybę hartowaną, objętą dożywotnią gwarancją na gradobicie.

Ciepły, kompleksowy montaż. Równie ważny jak wybór okna dachowego jest jego montaż, ponieważ nawet najlepsze nie spełni swoich funkcji, jeśli będzie źle zamontowane. Im okno dachowe jest lepiej uszczelnione i docieplone, tym większa jest oszczędność energii cieplnej. Aby zminimalizować błędy i przyspieszyć montaż okien, FAKRO oferuje specjalne akcesoria do ocieplania i uszczelniania okien. Warto sięgnąć po kołnierz uszczelniający w wersji Thermo, który zawiera dodatkową izolację, a także pakiet kołnierzy XDK przeznaczony do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej.
Idealnym rozwiązaniem jest zakup pakietu superTrio, składającego się z: okna 3-szybowego, kołnierza Thermo z dodatkową izolacją i markizy zewnętrznej, która ochroni wnętrze na poddaszu przed przegrzaniem.

Okna 2021
Okna 2021
FAKRO

Zdaniem firmy VELUX: jasna strona domu w zgodzie z nowymi przepisami

Trzyszybowe okna dachowe firmy VELUX to idealne rozwiązanie dla poszukujących energooszczędnych produktów w korzystnych cenach.

Parametry. Właściwości termoizolacyjne okien linii Standard Plus osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych oraz konstrukcji profili ThermoTechnologyTM. Pakiet składa się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć Uw zgodny z WT 2021 – 1,1 (W/m2K). Na energooszczędność okien trzyszybowych ma także wpływ specjalna konstrukcja szyby, która zapewnia wysoki stopień pozyskania energii słonecznej – współczynnik g równy 0,55. Okna wyposażone są też w dodatkową uszczelkę.

Ciepły, kompleksowy montaż. System ciepłego montażu VELUX BDX składa się z ramy izolacyjnej BDX, wokółokiennej izolacji BFX oraz teleskopowej rynienki odwadniającej. Rama izolacyjna wykonana z wysokoizolacyjnego elastycznego polietylenu efektywnie ociepla zewnętrzną powierzchnię okna. Wokółokienna izolacja w postaci harmonijki, gwarantuje szczelność i ochronę przed wiatrem i wilgocią. Ciepły montaż VELUX zapewnia uzyskanie o 3°C wyższej temperatury wewnętrznej powierzchni okna, a także umożliwia przedłużenie gwarancji o kolejne 10 lat.

Okna 2021
Okna 2021
VELUX
    Więcej o:

Skomentuj:

Ciepłe okna, szczelny montaż – zdaniem firm