Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym jest certyfikacja blachodachówek?

Artykuł sponsorowany

Spełnianie międzynarodowych standardów to warunek konieczny do spełnienia. Tylko wtedy uda nam się zaistnieć na rynku i pojawi się dla nas szansa na zostanie liderem wśród producentów. Taką drogą poszła firma Blachy Pruszyński, która zadbała o najwyższą jakość swoich produktów. Dowodem na to są oznaczenia umieszczane na produkowanych przez nich blachodachówkach. Co powie nam certyfikacja blachodachówki?

Blachodachówka płaska plus. Stąporków dach kopertowy czterospadowy
Blachodachówka płaska plus. Stąporków dach kopertowy czterospadowy
Dachy Pruszyński

Blachodachówka to bez wątpienia królowa pokryć dachowych. Bez niej nie byłoby wielu domów oraz monumentalnych budowli. To ona nadaje im doskonały wizualny wygląd oraz funduje pokrycie dachowe, które będzie funkcjonować bez zarzutu przez lata. Inwestorzy doceniają ją za uniwersalność oraz za bogactwo estetycznych możliwości, które ona daje. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup wymarzonych blachodachówek, sprawdźmy jakie dokumenty dopuszczają ją do sprzedaży. Jak się okazuje, wiedza tego typu jest bardzo cenna.

Blachodachówka LOARA Blachy Pruszyński dach dwuspadowy z garażem
Blachodachówka LOARA Blachy Pruszyński dach dwuspadowy z garażem
Blachy Pruszyński

Dokumenty są najważniejsze

Obowiązujące w naszym kraju przepisy prawne zobowiązują producentów pokryć dachowych do tego, żeby znakowali swoje produkty. Wprowadzone w 2004 roku rozporządzenie każą firmom budowlanym deklarować zgodność z dzisiejszymi standardami. Wprowadzone na rynek budowalny produkty powinny posiadać deklarację właściwości użytkowych i oznaczenie CE oraz krajową deklarację właściwości użytkowych i znak budowalny. Pierwsza z nich związana jest ze sprzedażą produktów w Unii Europejskiej. Druga z nich dotyczy handlu w Polsce.

Pora przybliżyć nieco opisywane terminy. Deklaracja właściwości użytkowych to rodzaj dokumentu, który powinien posiadać każdy produkt. Jest to rodzaj usankcjonowania faktu, że wprowadzany na rynek produkt spełnia wszystkie wymogi oraz może pochwalić się pozytywną oceną techniczną, zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej. Drugim bardzo ważnym pojęciem jest oznaczenie CE, które w skrócie możemy opisać jako informację o tym, czy dany produkt spełnił wymogi panujące w UE. Dotyczą one przede wszystkim kwestii zdrowotnych.

Dwa niezbędne do sprzedaży w kraju dokumenty to wspomniane wyżej krajowa deklaracja właściwości użytkowych oraz znak budowlany. Krajowa deklaracja wymaga od producenta dokładnego określenia przeznaczenia  wytwarzanego przez niego przedmiotu. Jest to informacja, która daje nam wiedzę, o tym, czy produkt spełnia swoją rolę. Niezbędny jest również znak budowlany, który przyznają firmom odpowiednie jednostki certyfikujące. Produkty oznaczone opisywanym dokumentem uchodzą za bardzo bezpieczne, odznaczające się nowoczesnością oraz uznawane są za proekologiczne.

Obecność tych oznaczeń na produktach powinna napawać nas spokojem, ponieważ dzięki niej mamy pewność, że interesujące nas artykuły pomyślnie przeszły testy i badania.

Panel dachowy na rąbek Blachy Pruszyński dach czterospadowy
Panel dachowy na rąbek Blachy Pruszyński dach czterospadowy
Blachy Pruszyński

Co z etykietami?

Etykiety jawią się jako nośniki bardzo ważnych dla inwestorów informacji. To z nich wyczytamy m.in. z jaką norma zgodny jest dany produkt. W firmie Blachy Pruszyński standardem stały się norma PN-EN 14782 oraz znak CE, co dużo mówi o jakości przygotowanych przez tę firmę blachodachówek. Każdy materiał wyprodukowany przez Blachy Pruszyński posiada również deklarację zgodności. Jakie jeszcze informacje znajdziemy na produktach? Na blachodachówkach możemy spodziewać się: nazwy modelu, daty produkcji, nazwy producenta czy numeru zlecenia produkcyjnego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czym jest certyfikacja blachodachówek?