Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ikona designu: nowa kolekcja ćmielowskiej porcelany

Anna Grużewska

Zestaw, który nie jest zestawem. Tak najprościej można oddać ducha nowej ćmielowskiej porcelany Mix & Match autorstwa Marka Cecuły. Elementy zastawy można dowolnie z sobą łączyć komponując autorską całość. Oto triumf indywidualistów!

Znana od stuleci, a jednak wciąż zaskakująca.

Porcelana, materiał, z którym radzą sobie tylko najlepsi rzemieślnicy i artyści. Tutaj bowiem sama wizja nie wystarcza. Jeśli ktoś chce tworzyć porcelanowe obiekty, musi poznać skomplikowaną technologię. To uczy pokory, Marek Cecuła (ur. 1944 r.), artysta ceramik, zgłębia tajniki tego niezwykłego materiału od blisko czterdziestu lat. Od kilku miesięcy jest dyrektorem artystycznym Ćmielów Design Studio, pracowni projektującej nowe wzory dla Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S. A. jednej z najstarszych i najbardziej znanych rodzimych wytwórni. Jej najnowszym dziełem jest kolekcja Mix & Match Cosmopolitan.

Elementy kolekcji współgrają ze sobą tworząc nieograniczoną liczbę kompozycji.

Składa się ona z porcelanowych talerzy w czterech rozmiarach, z pięcioma graficznymi dekoracjami dostępnymi w kolorach: czarnym, szarym, kobaltowym i złotym. Dodatkowe części serwisu występują w czterech jednolitych kolorach. Dopełnieniem kolekcji są porcelanowe miseczki ręcznie malowane złotem.

Na stołach długo panował dyktat jednorodności.

Mix & Match to jednoznaczne odejście od tego trendu. Koncepcja Mix & Match (mieszaj i łącz) Marka Cecuły pozwala dowolnie kształtować nakrycia jednocześnie harmonijnie łącząc z sobą elementy zastawy. Korzystając z tych samych naczyń możemy stworzyć zupełnie unikatowy zestaw. To ukłon w stronę indywidualistów oraz osób, którym do niczego nie są potrzebne tradycyjne, wieloelementowe, trudne do przechowywania komplety. To nowy styl w kulturze stołu. Tak jak na naszych talerzach królują dania kuchni fusion, tak wizualna strona naszych posiłków również może być urozmaicona.

imię: Marek

nazwisko: Cecuła

wykształcenie: samouk

zawód: ceramik i profesor amerykańskich uczelni artystycznych

styl: alternatywne łączenie sztuki użytkowej z dekoracyjną

Nowa kolekcja naczyń z najwyższej klasy porcelany. Producent Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. więcej na: www.porcelana-cmielow.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Ikona designu: nowa kolekcja ćmielowskiej porcelany