Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak ozdobić pokój nastolatka zdjęciami z Instagrama? Sprawdź!

AZ

Najlepsze miejsce na umieszczenie zdjęć? Oczywiście, że Instagram! Ten portal społecznościowy podbił serca starszych i młodszych i stał się miejscem komunikacji przy pomocy obrazów. Ale nawet nastolatki przyznają, że… zdjęcia wyglądają jeszcze lepiej, kiedy są wydrukowane na papierze. W tej formie mogą się stać świetną ozdobą pokoju. Dlatego warto wybrać najciekawsze fotki z Instagrama i wykorzystać je jako dekoracje. Jak to zrobić? Sprawdź nasze inspiracje!

Jak ozdobić pokój nastolatka zdjęciami z Instagrama? Sprawdź!
Jak ozdobić pokój nastolatka zdjęciami z Instagrama? Sprawdź!
Fujifilm

Odbitki kwadratowe – najlepszy format do drukowania zdjęć z Insta

Fotografie z Instagrama nie wymagają bardzo skomplikowanej i rozbudowanej oprawy. To one, same w sobie, mają stanowić ozdobę. Dlatego najczęściej wystarczy zawiesić je „po prostu” na ścianie, wykorzystując rozwiązania DIY. Jednak ważny jest format, w jakim zostaną wydrukowane.

Najlepiej do zdjęć z Instagrama sprawdzają się odbitki kwadratowe. Najbardziej odpowiadają formatowi publikacji fotografii na tym portalu, a poza tym nadają wydrukom modnego posmaku „vintage”.

podpowiada ekspert z Internetowego Studia Fotograficznego Fujifilm.

Warto również wybrać odpowiedni rodzaj papieru. Najbardziej uniwersalne będą odbitki na papierze półmatowym, który jednocześnie zapewnia optymalną wyrazistość i nasycenie barw oraz zapobiega powstawaniu odbłysków i jest odporny na odciski palców. W tej postaci zdjęcia z Instagrama świetnie sprawdzą się w formie dekoracji. A jak je zaaranżować?

Tablica magnetyczna + magnesy

Jeśli w pokoju nastolatka jest już specjalna tablica magnetyczna, KONIECZNIE warto ją wykorzystać do powieszenia fotek. Jeśli jej nie ma, czas to zmienić? Zamów np. czarną tablicę na notatki 40x60 i kilka kolorowych magnesów. Wystarczy poprzypinać nimi kilka odbitek kwadratowych, a kredą dopisać lub dorysować zabawne komentarze. Taka aranżacja ze zdjęciami może być często zmieniana – np. w zależności od nastroju czy pory roku. W końcu zamówienie kilku nowych odbitek zdjęć z Insta przez internet jest proste i szybkie!

Klamerki + sznurek

Nie chcesz inwestować w tablicę? Nie ma problemu! Co powiesz na jeszcze prostsze rozwiązanie DIY: zwykły sznurek i klamerki? Mogą to być zwykłe, najlepiej drewniane spinacze do bielizny albo… bardziej dekoracyjne. Gotowy zestaw możesz zamówić w Fujifilm i… po prostu powiesić. Jeśli w ścianę są już wwiercone dwa haki, nie potrzebujesz nic więcej. A jeśli ich nie ma? Przyjrzyj się dobrze typowi ściany – jeśli jest gruba i twarda, najprościej będzie skorzystać z przyklejanych na taśmie haczyków. Jeżeli zaś jest cienka (typu karton-gips), możesz delikatnie wbić w nią dwa gwoździe i gotowe!

Do takiej aranżacji świetnie będzie pasował też łańcuch LED lub lampki „choinkowe” – mogą zawisnąć na tych samych haczykach i podświetlić dekorację.

„Ramka bez ramki” nad łóżkiem / biurkiem

Fotografie z Instagrama w kwadratowym formacie możesz po prostu przykleić do ściany, układając je w wybrany wzór. Aby to zrobić, wykorzystaj specjalne foto przylepce, które nakleisz od spodu każdej fotografii, albo zwykłą tasiemkę dekoracyjną. A jaki wzór ułożyć? Może to być na przykład serce (idealne na zdjęcia rodziny i przyjaciół!) albo kwadrat lub prostokąt. Brak regularnego wzoru, tzw. uporządkowany chaos również zadziała świetnie!

Drewniana ramka + sznurek

Wykorzystaj w kreatywny sposób ramkę na zdjęcia. Jak? Sięgnij po większą ramę, np. 40x60 cm i wyjmij z niej wszystkie elementy – to jest „plecki” oraz przezroczystą osłonkę. Teraz przepleć przez nią asymetrycznie sznurek i poprzypinaj do niego kilka fotek oraz innych dekoracji, np. kolorowe klamerki, lampki czy inne elementy. Taka artystyczna dekoracja może z powodzeniem zawisnąć w pokoju nastolatka i nie tylko!

Jak widzisz, kreatywnych sposobów na zaprezentowanie wydrukowanych zdjęć z Instagrama jest wiele. Popuść więc wodze fantazji i wykorzystaj te fotografie do udekorowaniu pokoju nastolatka lub… po prostu zapewnij mu odpowiednie materiały i zamów kwadratowe odbitki wybranych zdjęć i daj mu się „wyżyć artystycznie”. Efekt może Cię pozytywnie zaskoczyć. Spróbuj!

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak ozdobić pokój nastolatka zdjęciami z Instagrama? Sprawdź!