Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak sprawdzić promieniowanie wokół domu?

artykuł zewnętrzny

Promieniowanie elektromagnetyczne wpływa na każdy organizm żywy - nie tylko ludzi, ale również zwierzęta. Ten typ promieniowania jest emitowany przez planetę czy podczas wyładowań atmosferycznych, jednak najczęściej pochodzi on z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych - smartfonów, tabletów, komputerów, pralek itd. Niektórzy badacze uważają, że bardzo silne pole elektromagnetyczne może negatywnie wpływać na układ nerwowy człowieka i przyczynia się do opóźnienia czasu reakcji. Na szczęście, obecnie istnieją bardzo skuteczne sposoby na sprawdzenie promieniowania wokół domu. O czym mowa? Odpowiadamy w poniższym poradniku.

Jak sprawdzić promieniowanie wokół domu?
Jak sprawdzić promieniowanie wokół domu?
Srtech

Promieniowanie elektromagnetyczne - definicja 

Pole elektromagnetyczne to niezwykle istotne pojęcie w dziedzinie fizyki. Jest to naturalne zjawisko fizyczne występujące w całym wszechświecie. Do naturalnych źródeł pola elektromagnetycznego zalicza się Słońce, Ziemia, która wytwarza w jądrze pole magnetyczne. 

Warto wiedzieć, że za emisję pola magnetyczne odpowiadają także zjawiska atmosferyczne, np. wyładowania podczas burz. Obecnie największym źródłem pola elektromagnetycznego są wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne i elektroniczne produkowane przez człowieka, takie jak mikrofalówki, smartfony, karty płatnicze, tomografia, rezonans magnetyczny, komputery, urządzenia bluetooth i wiele, wiele innych. 

Jak pole elektromagnetyczne wpływa na człowieka?

Skutków działania pola elektromagnetycznego nie odczuwają nasze zmysły, jednak może ono przyczynić się do wystąpienia wielu zmian w ludzkim organizmie. Gdy przebywamy długo w polu elektromagnetycznym może dojść do:

  • wzrostu temperatury tkanek, 
  • pogorszenia się przemiany wolnych rodników,
  • pobudzenia tkanki mięśniowej bądź nerwowej, 
  • wystąpienia zawrotów głowy, nudności oraz trudności z utrzymaniem prawidłowej koordynacji wzrokowo-ruchowej. 

Z badań prowadzonych przez ekspertów z całego świata wynika, że długotrwałe przebywanie w miejscu występowania silnego pola elektromagnetycznego ma bardzo negatywny wpływ na stan naszego zdrowia i może prowadzić do występowania chorób nowotworowych, Alzheimera oraz innych schorzeń. Oprócz tego, pole elektromagnetyczne może też wywołać problemy z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego, odpornościowego oraz krążenia. Warto wskazać, że PEM może też spowodować uszkodzenie pracy urządzeń elektronicznych oraz implantów, np. pomp infuzyjnych czy stymulatorów serca. 

Najlepszy sposób na sprawdzenie promieniowania wokół domu: mierniki

Czy istnieje możliwość zbadania pola elektromagnetycznego? Jak najbardziej. Natężenie pola elektromagnetycznego można zweryfikować wykorzystując specjalny miernik. Korzystając z niego można określić zarówno poziom pola elektrycznego i magnetycznego a także fal radiowych. 

Istnieje kilka metod pomiaru pola elektromagnetycznego. W przypadku, gdy chcielibyśmy zmierzyć pole elektromagnetyczne z jednego źródła, wówczas warto postawić na pomiar wąskopasmowy. Z kolei, gdy chcemy sprawdzić łączne oddziaływanie PEM na środowisko, wtedy lepiej wybrać metodę szerokopasmową. Wykorzystując profesjonalny miernik pola elektromagnetycznego można sprawdzić promieniowanie 5G, elektromagnetyczne, mikrofalowe oraz to pochodzące z sieci komórkowych. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak sprawdzić promieniowanie wokół domu?