Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego i pasywnego?

sponsorowany

Dzisiejsi inwestorzy coraz chętniej decydują się na budowę obiektów niskoenergetycznych. Aby nowopowstały dom spełniał wymogi dyktowane normami i rozporządzeniami, do jego budowy stosuje się technologie i produkty, zapewniające jak najniższe zużycie energii. Kluczem do uzyskania wyśrubowanych parametrów jest szczelna bryła budynku. Jednym z jej gwarantów jest zastosowanie aluminiowych systemów okienno-drzwiowych, które pomogą stworzyć znakomicie izolowany i zabezpieczony przed ucieczką ciepła dom.

MB-104 Passive
MB-104 Passive
ALUPROF

Aby okno nie było jedynie „dziurą” w osłonie termicznej domu, należy wybrać to gwarantujące dobrą izolacyjność i możliwie największe zyski słoneczne. W obiektach energooszczędnych i pasywnych niezwykle ważny jest kształt okien, ich rozmiar oraz umiejscowienie, najlepiej od strony południowej. Aluminiowe profile są wąskie, dzięki czemu szyby mogą być znacznie większe, umożliwiając tym samym wprowadzenie dużej ilości naturalnego światła dziennego do pomieszczenia.

Dobrym przykładem systemu realizującego powyższe założenia jest MB-104 Passive, który posiada najlepiej izolowaną termicznie konstrukcję. To propozycja, która doskonale wpisuje się w nurt budownictwa energooszczędnego i pasywnego, i posiada certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt

mówi Bożena Ryszka, Dyrektor Działu Marketingu i Public Relations.
MB-104 AERO
MB-104 AERO
Aluprof

Systemy aluminiowe, dzięki wysokiej wytrzymałości profili, są trwałe i bezpieczne. Nadają się do wykonywania konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów. Należy pamiętać, aby przy zakupie okna zapoznać się ze specyfikacją producenta i bezwzględnie uzyskać tak zwaną deklarację właściwości użytkowych, która potwierdza parametry okna.

Skomentuj:

Jakie okna wybrać do domu energooszczędnego i pasywnego?