Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Każdemu według potrzeb - trzypokojowe mieszkanie w Łodzi

CK 7-8/2022

Mamy mieszkanie blisko centrum miasta. Niestety, pomimo świetnej lokalizacji, nie do końca odpowiada naszym potrzebom. Prosimy o jego przearanżowanie. Jesteśmy rodziną czteroosobową, mamy dwójkę dzieci, które teraz zajmują wspólny pokój. Zupełnie nie wiemy, gdzie urządzić kuchnię. Zależy nam również na drugim WC oraz miejscu na pralkę. W łazience widzielibyśmy wannę, prysznic nie jest konieczny, ale dobrze by było, gdyby udało się go jednak zmieścić... Grzegorz i Jola, Łódź

Każdemu według potrzeb - trzypokojowe mieszkanie w Łodzi
Każdemu według potrzeb - trzypokojowe mieszkanie w Łodzi
CK 7-8/2022

ROZWIĄZANIE I: WERSJA DOMINIKA DUDKA

Zgodnie z Państwa oczekiwaniami – kosztem zmniejszenia pokoju dziennego – wydzieliliśmy nowe pomieszczenie, które przejmie funkcję sypialni. Znajdzie się tam duże łóżko – 180 x 200 cm, szafa w zabudowie o wymiarach 240 x 70 cm (częściowo zakrywająca komin) oraz małe biurko. Istniejące dwa, małe pokoje będą przeznaczone dla dzieci. Jeden z nich (bliżej wejścia) został pomniejszony, w zamian za to udało się uzyskać więcej miejsca w strefie wejściowej, gdzie mieści się teraz szafa na ubrania wierzchnie.

Kuchnię zaplanowaliśmy w formie aneksu kuchennego z wyodrębnioną jadalnią, w której stanął stół o wymiarach 220 x 85 cm, połączony z blatem kuchennym. Ścianka działowa dzieląca pokój i łazienkę została przesunięta w głąb łazienki – powiększono w ten sposób kuchnię i zmniejszono nieco łazienkę.W łazience znajdzie się miejsce na wannę 80 x 180 cm, pralkę, dwie umywalki o wymiarach 45 x 55 cm oraz miskę ustępową wiszącą na stelażu podtynkowym ze spłuczką w zabudowie. Druga toaleta znajduje się w miejscu byłej pralni, wyposażona jest w miskę ustępową wiszącą, a także małą umywalkę – 40 x 30 cm.

ROZWIĄZANIE I: WERSJA DOMINIKA DUDKA
ROZWIĄZANIE I: WERSJA DOMINIKA DUDKA
CK 7-8/2022

ROZWIĄZANIE II: WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY

Chcąc sprostać Państwa oczekiwaniom, proponuję następujące rozwiązanie. Zaraz przy wejściu sugeruję umieścić szafę w zabudowie. W tym celu należy przebudować ściankę dzielącą pokój z korytarzem. W wyniku tego zabiegu pokój nieznacznie się zmniejszy, jednak poprawi to znacząco komfort użytkowania strefy wejściowej. Dwa pierwsze pokoje, tuż przy wejściu, przeznaczone są dla dzieci, natomiast trzeci, powstały w wyniku podziału dużego pokoju dziennego, przeznaczony będzie na niedużą sypialnię z łóżkiem (180 x 200 cm) oraz szafę wnękową – 240 x 70 cm. W pokoju dziennym znalazł się aneks kuchenny z niezbędnym wyposażeniem. Po przeciwległej stronie aneksu mamy jadalnię z dużym stołem (rurę łączącą okap kuchenny z kominem umieszczono w lokalnym obniżeniu sufitu nad strefą kuchenną i częścią jadalni).

Przy oknie znajduje się miejsce na dużą sofę o wymiarach 270 x 95 cm z dwoma okrągłymi stolikami i fotelem oraz niską szafką ze sprzętem RTV. Pomieszczenie, w którym wcześniej znajdowała się pralka, zostało powiększone – dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń na wstawienie miski ustępowej wiszącej na stelażu podtynkowym oraz niewielkiej umywalki. W ten sposób zyskaliśmy drugą toaletę, o której Państwo wspominaliście. Druga łazienka, choć nieco mniejsza od pierwotnej, pomieści wannę (80 x 160 cm), kabinę prysznicową 90 x 90 cm, dużą umywalkę 45 x 70 cm oraz miskę ustępową montowaną w tym samym systemie. Montaż podtynkowy stelaża i spłuczki pozwoli w łatwy sposób ukryć rurę kanalizacyjną.

ROZWIĄZANIE II: WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
ROZWIĄZANIE II: WERSJA ŁUKASZA KĘDZIORY
CK 7-8/2022
    Więcej o:

Skomentuj:

Każdemu według potrzeb - trzypokojowe mieszkanie w Łodzi