Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kobiece i eleganckie mieszkanie w Kielcach

red.

Kieleckie mieszkanie zostało urządzone z myślą o dwóch kobietach: mamie i córce. Wnętrze emanuje elegancją, kobiecością i subtelnością.

Kobiece i eleganckie mieszkanie w Kielcach
Salon jest podzielony na strefy
fot. Dekorian

Mieszkanie znajduje się na kameralnym osiedlu domków jednorodzinnych i powstało z połączenia dwóch lokali. Właścicielką jest mama nastolatki, młoda bizneswoman, pasjonatka jazdy konnej, sztuki i podróży. Gospodyni marzyło się ponadczasowe wnętrze, przytulne, ale i eleganckie. Nie chciała przy tym modnych obecnie bieli i szarości.

Projektem i aranżacją wnętrza zajęły się projektantki Eliza Wojtasiewicz i Katarzyna Olejarz z pracowni KAZA. Najpierw musiały na nowo rozplanować przestrzeń po połączeniu dwóch mieszkań. Nowy układ jest bardzo przejrzysty, z wyraźnie wyznaczonymi strefami. Projektantki sprawiły, że nie tylko wystrój wnętrza jest kobiecy, ale i jego architektura. Zamiast tradycyjnych narożników pojawiły się zaokrąglone, które nadały wnętrzu “miękkości”. Opływowy kształt nadano także bryle wyspy kuchennej. Podobnych zaokrągleń jest w całym mieszkaniu więcej.

Kolory kobiecego wnętrza

W mieszkaniu wprowadzono nieczęsto spotykaną paletę barw. Otwierają ją pastelowe, pudrowe róże, szarości, błękity, przechodzące w dostojne grafity i turkusy ocieplone złotymi akcentami i kolorem drewna, przełamane świeżym, dziewczęcym różem.

Prawie wszystkie ściany zostały pokryte różnorodnymi okładzinami bądź tapetami, co kreuje atmosferę luksusu i zmysłowości. Uwagę przykuwają świetliste tapety Omexco z kolekcji Cobra i Horizons (dystrybuowane przez sieć Dekorian), tynk strukturalny włoskiej marki Metropolis w pokoju córki, czy wyglądające jak marmur spieki kwarcowe Laminam, ujęte w złote, biżuteryjne ramy dekoracyjnych listewek.

W całym mieszkaniu widać ogromną dbałość o materiały i wykończenia. Dzięki temu aranżacja wnętrza jest nie tylko kobieca, ale i elegancka.

Projekt: pracownia KAZA

Skomentuj:

Kobiece i eleganckie mieszkanie w Kielcach