Krzesło Normo projektu Mai Ganszyniec nominowane do Dezeen Awards
Dobry design w dzisiejszych czasach nie może ignorować takich kwestii, jak wpływ społeczny czy zrównoważony rozwój – tak brzmi kluczowa zasada organizatorów Dezeen Awards. Na liście nominacji (long list) w kategorii Sustainable Design znalazło się krzesło Normo marki Profim, zaprojektowane przez Maję Ganszyniec.
Nagrody przyznawane są przez Dezeen, najpopularniejszą i najbardziej wpływową witrynę internetową poświęconą architekturze i wzornictwu. W tym roku, podczas piątej edycji, wpłynęła rekordowa ilość 5400 zgłoszeń z ponad 90 krajów. Dlatego właśnie te nagrody uważa się obecnie za najbardziej „globalne”. Wśród 32 nominowanych do nagrody w kategorii Sustainable Design znalazło się krzesło Normo marki Profim, zaprojektowane przez Maję Ganszyniec.
Normo to przełomowy produkt polskiej marki Profim z 30-letnimi tradycjami w projektowaniu mebli do pracy i spotkań. To na pierwszy rzut oka niepozorne krzesło kryje potężną wiedzę i wyznacza nowe standardy w masowej produkcji mebli tapicerowanych. To nowa norma nie tylko dla marki Profim, ale dla wszystkich, którzy zechcą podążać drogą gospodarki cyrkularnej.
Normo jest wszechstronne, trwałe i zaprojektowane zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Konstrukcja siedziska i oparcia wykonana jest w 100 proc. z tworzywa sztucznego pochodzącego z przetworzonych odpadów, a łączny udział materiałów pochodzących z recyklingu w Normo wynosi 50 proc. Po zakończeniu cyklu życia, krzesło można rozłożyć na części pierwsze i poddać recyklingowi aż w 94 proc.
- Więcej o:
Polski design na prezent - inspiracje
Premiera lamp STORM od Gie El na Warsaw Home & Contract
Nawer, Konopacka, Zień i Koziara dla Grupy Tubądzin - kolekcje płytek stworzone przez wybitnych twórców
O nagrodach, inspiracjach, trendach - wywiad z twórcami Grynasz Studio
Meble i oświetlenie marki HULE - design z misją
Lampy od polskich projektantów - neuroestetyczne żyrandole Gie El
Wywiad z Dorotą Koziarą, projektantką kolekcji płytek Masovia Tubądzin
Paged Meble: tradycja i trendy. Dlaczego tak lubimy gięte meble?