Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia Ikea - inspiracje

Redakcja

Kuchnia to serce domu. Meble, które wybierzemy do tego pomieszczenia, nadają kierunek aranżacji, a jeśli wnętrze jest połączone z salonem, projekt kuchni może uzupełnić, a czasem wręcz zdefiniować jego wygląd. A jaka jest aranżacja kuchni od Ikea?

Kuchnia Ikea - inspiracje
Kuchnia w stylu skandynawskim. Fronty szafek kuchennych - ENKÖPING, blat kuchenny SÄLJAN
Ikea

Aranżacje kuchni Ikea - nie tylko w stylu skandynawskim

Produkty z Ikei najczęściej kojarzymy z wnętrzami utrzymanymi w stylu skandynawskim - nie oznacza to jednak, że nie możemy ich wykorzystać do tworzenia projektów wnętrz w innej estetyce. Dotyczy to również mebli kuchennych. Warto w tym względzie skorzystać z inspirujących gotowych aranżacji kuchni Ikea, które są dostępne na stronie internetowej producenta - oraz w jego papierowych katalogach.

Przypomnijmy sobie, czym charakteryzują się najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz, aby nasz projekt domu był spójny z planowanym projektem kuchni Ikea:

  • kuchnie skandynawskie - dużo drewna, białe meble, ceramiczny zlew w białym kolorze, drewniany blat roboczy, uchwyty meblowe z metalu - najlepiej w postaci czarnych gałek,
  • kuchnia minimalistyczna - jednolite płytki ścienne i podłogowe (pod względem koloru), gładkie fronty szafek - mogą być lakierowane na wysoki połysk, blat roboczy wykonany z kamienia lub wykończony laminatem imitującym kamień (lub beton),
  • pomieszczenie kuchenne w stylu industrialnym - AGD w stylu retro (ważne jest, by wyeksponować stylizowaną lodówkę), szafki z metalowymi uchwytami (mogą być fronty z metalu lub z takimi wstawkami), dodatki w czarnym kolorze, meble szare lub czerwone.
Kuchnia Ikea - inspiracje
Minimalizm w kuchni. KUNGSBACKA Drzwi135,- HACKÅS Uchwyt20,-/2 szt.
Ikea
Kuchnia Ikea - inspiracje
Aranżacja kuchni z elementami stylu industrialnego. FRONTY: SINARP/HASSLARP
Ikea

Funkcjonalna kuchnia Ikea - przechowywanie w szufladach

Szuflady to najwygodniejsza forma przechowywania nie tylko akcesoriów kuchennych, ale i talerzy, garnków, patelni, przypraw w pojemnikach - i wielu innych elementach wyposażenia kuchni. Kuchnia Ikea oferuje przy tym wiele różnych wkładów, dzięki którym szuflady stają się jeszcze bardziej funkcjonalne. Kupując je, mamy pewność, że ich wymiary będą kompatybilne z meblami Ikea.

Projektując kuchnię Ikea mamy do wyboru: pudełka, wkłady z podziałkami, tacki i pojemniki na sztućce, specjalne antypoślizgowe maty (dzięki nim zawartość szuflady pozostaje w tym samym miejscu, kiedy ją otwieramy), przegrody na pokrywki garnków i patelni, regulowane tace, przesuwne organizery, przegródki, uchwyty na talerze, stojaki na noże.

Kuchnia Ikea - inspiracje
Szuflada Maximera, UPPDATERA Organizer szuflady
Ikea
Kuchnia Ikea - inspiracje
UPPDATERA Taca na sztućce, jasny bambus, 52x50 cm
Ikea

Kuchnia Ikea - aranżacja z modnymi szafkami

Planując remont w mieszkaniu wielu z nas chciałoby urządzić wnętrza w zgodzie z aktualnymi trendami. Zobacz, jak może się prezentować modna kuchnia Ikea:

  1. Połączenie szarości z jasnym drewnem.
Kuchnia Ikea - inspiracje
FRONTY: FRÖJERED/KUNGSBACKA
Ikea

2. Białe i pastelowe szafki kuchenne

Kuchnia Ikea - inspiracje
FRONTY: JÄRSTA
Ikea

3. Drewno i betonowe wykończenie ścian

Kuchnia Ikea - inspiracje
FRONTY: ASKERSUND
Ikea

4. Aranżacje kuchni niczym w domach na wsi

Kuchnia Ikea - inspiracje
FRONTY: STENSUND
Ikea

5. Dwa razy więcej elegancji - postaw na zabudowę w czarnym kolorze

Kuchnia Ikea - inspiracje
FRONTY: LERHYTTAN
Ikea
    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia Ikea - inspiracje