Meble ogrodowe - Jak wybrać dobre meble ogrodowe?

Redakcja Pressland

Wiosną warto pomyśleć o tym, jak będzie prezentował się ogród. Osoby, które mają więcej miejsca do zagospodarowania na pewno będą myślały o tym, by poza częścią przeznaczoną do upraw roślin, owoców i warzyw zdecydować się na wytyczenie części rekreacyjnej. Bardzo ważne jest to, by w tak wydzielonej strefie znalazły się meble ogrodowe, dzięki jakim można będzie wypoczywać na ogródku swobodnie i w pełni komfortowo.

Meble ogrodowe
Obszerne siedziska i wygodne poduchy uprzyjemnią spotkania w ogrodzie
Castorama

Co brać pod uwagę wybierając meble ogrodowe?

Wybierając meble ogrodowe nie musimy być wcale właścicielami dużej posiadłości. Wystarczy mały przydomowy ogródek czy nawet taras.

Meble ogrodowe - cena

Najważniejszym czynnikiem będzie oczywiście cena, czyli to ile możemy sobie pozwolić wydać kupując meble ogrodowe.
Jeśli chcemy kupić meble ogrodowe dobrej jakości w przystępnej cenie to warto kupić je jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Wtedy ceny są niższe albo sprzedawane są kolekcje z ubiegłych sezonów w obniżonej cenie.

Meble ogrodowe do ogrodu czy na taras

Jeśli już ustalimy, ile możemy wydać na meble ogrodowe to również będzie trzeba zastanowić się nad miejscem w jakim chce się ustawić nowe meble ogrodowe. Istotne jest bowiem to, czy mają stać na trawie, czy na kamiennych płytach. Ważne jest także to, czy podczas całego sezonu będą ustawione pod gołym niebem, czy też pod jakimś zadaszeniem. Jednocześnie, należy przemyśleć, jak dużą powierzchnię mają zajmować meble ogrodowe. Oczywiste jest, że na mały taras nie kupi się dużego stołu. Dodatkowo, podczas zakupu mebli ogrodowych należy też sugerować się tym, do czego mają one służyć. Jeśli ktoś planuje imprezy w ogrodzie z grillem w tle to powinien kupić większy zestaw. Kiedy ktoś zaś stawia na komfortowy wypoczynek to sprawdzi się wygodny rozkładany fotel.

Meble ogrodowe- kolor i kształt

Kolejne kryteria przy wyborze mebli ogrodowych to: kształt i kolor. W ogrodzie złożonym z łuków oraz delikatnych załamań warto powinny znaleźć się meble okrągłe, estetyczne, w stonowanych kolorach. Ostre kształty i kolory w ogrodzie zachęcają natomiast do zakupu odważnych, nieco kanciastych mebli ogrodowych. Przy wyborze mebli ogrodowych liczy się również ich styl. Jeśli ogród jest nowoczesny to inwestować warto w meble z elementami szklanymi i metalowymi. W klasycznych ogrodach bardziej sprawdzą się meble drewniane. Nie należy też przesadzać z formą, w naturalnym ogrodzie meble powinny mieć możliwie jak najprostszą bryłę. Trzeba także zastanowić się nad samym materiałem, z jakiego mają być wykonane meble ogrodowe. Najbardziej uniwersalne jest drewno. Jeśli będzie właściwie zabezpieczone to może sprawdzić się nawet przez wiele sezonów. Łatwe w czyszczeniu i praktyczne są natomiast meble wykonane z tworzyw sztucznych.

 

Meble ogrodowe
Meble balkonowe Rosario
Keter Polska

Meble ogrodowe - drewniane, metalowe, stalowe, aluminiowe, rattanowe

Komplety ogrodowe drewniane wybierać będą przede wszystkim miłośnicy tradycji. Mogą to być zestawy w całości zrobione z drewna lub wzbogacone o dodatki z żeliwa lub stali i z drewnianych desek. Drewniane komplety to estetyka i klasyka, aczkolwiek należy pamiętać o tym, aby regularnie je konserwować i pielęgnować. W okresie zimowym bardzo ważne jest także ich magazynowanie. Bardzo eleganckie są meble rattanowe, które najlepiej sprawdzają się pod zadaszeniami. Można co prawda korzystać z nich na świeżym powietrzu, jednak wtedy każdego wieczora trzeba je chować. Nie są one bowiem odporne na deszcz oraz na spore nasłonecznienie. Rattanowe meble domagają się regularnej konserwacji i pielęgnacji, a zimą należy je przechowywać w suchym pomieszczeniu. Bardziej praktyczne są meble technorattanowe, bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Coraz więcej osób decyduje się też na meble ogrodowe nowoczesne, wykonane ze stali i aluminium. Oryginalnie prezentujące się zestawy wyróżnia solidna konstrukcja. Wiele osób nadal decyduje się też na zakup mebli plastikowych, które jeszcze do niedawna nie kojarzyły się z dobrą jakością,
a bardziej z kiczem. Natomiast, w tej chwili można wybierać pośród doskonale prezentujących się kompletów odpornych na promieniowanie UV, wodę i temperaturę. Dlatego, warto przemyśleć swoje preferencje i wybrać meble ogrodowe gustowne oraz funkcjonalne.

Skomentuj:

Meble ogrodowe - Jak wybrać dobre meble ogrodowe?