Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepsze taśmy klejące do pakowania paczek

artykuł zewnętrzny

Najlepsze taśmy klejące do pakowania paczek
Najlepsze taśmy klejące do pakowania paczek
Neopak

Taśma klejąca w Twoim e-sklepie

Każdy, kto zaopatruje się za pośrednictwem sieci internetowej, zetknął się zapewne z paczkami, których otwarcie nastręcza nieraz wiele trudu. Pokonanie bariery stworzonej przez taśmę klejącą wymaga niemałego wysiłku, czasami nawet pewnych zdolności technicznych. Dlaczego sprzedawca zadał sobie tyle trudu, by aż tak pieczołowicie zabezpieczyć przesyłkę?

Badania przeprowadzone pośród internautów preferujących internetową formę zakupów wskazały ciekawą prawidłowość. Otóż konsumenci bardzo dużo uwagi przykładają do bezpieczeństwa dostawy.

W komentarzach na temat transakcji internetowych wysoką pozycję zajmują uwagi dotyczące rozerwanych przesyłek, uszkodzonych towarów oraz wiążące się z tym poczucie lekceważenia. Zresztą łatwo sobie wyobrazić co czuje klient na widok przemoczonego i zniszczonego opakowania, które z założenia powinno stanowić ozdobę produktu i zachętę do jego nabycia.

W efekcie konsument daje upust swoim emocjom w formularzach oceniających e-sklep, co w prostej linii prowadzi do utraty kolejnych potencjalnych klientów.

Krótko mówiąc, okazuje się, że przyszłość Twojego e-biznesu w pewnym sensie zależy też od niepozornej rolki taśmy klejącej, jakiej użyjesz, dokonując wysyłek.

Niejako przy okazji warto przypomnieć, iż opinie konsumentów z każdym rokiem nabierają większego znaczenia. Spowodowane jest to stale rosnącą świadomością konsumencką w zakresie praw przysługujących kupującym oraz ogromną konkurencją panującą w branży e-commerce. Nawet najdrobniejsze niedopatrzenie jest w stanie zniweczyć wielomiesięczny wysiłek włożony w proces budowania świadomości marki.

Taśmy klejące, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nie jest truizmem twierdzenie, iż dobór taśmy powinien być wynikiem analizy jej przyszłego zastosowania. Mamy przecież do wyboru między innymi taśmy klejące papierowe oraz taśmy PVC. Różnica pomiędzy nimi wynika z surowca wytwórczego, który ma odmienne właściwości w kontekście odporności na warunki zewnętrzne.

Łatwo sobie wyobrazić, co stanie się z przesyłką oklejoną taśmą papierową wystawioną na działanie deszczu, czy choćby wilgoci w pomieszczeniach magazynowych. Nie zmienia to faktu, że taśmy klejące papierowe doskonale spełniają swoje funkcje wewnątrz opakowań zbiorczych. Są bardzo wygodne, łatwo się prowadzą, zachowują estetyczny wygląd oraz mają niską wagę. To wszystko sprawia, że proces pakowania przebiega szybko i wydajnie.

Wspomniane już taśmy klejące PVC przeznaczone są do zabezpieczania opakowań zewnętrznych. Miejmy na uwadze fakt, że ani sprzedający, ani konsument nie mają wpływu na to, co dzieje się z przesyłką w procesie spedycji. Paczki często podlegają kilkukrotnej relokacji pomiędzy punktami magazynowymi.

Zdarza się, iż opakowanie zostanie upuszczone. W transporcie towary ulegają przemieszczeniom i w efekcie klient otrzymuje coś, co w niczym nie przypomina eleganckiego i trwałego produktu, o którym marzył. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, jeśli zakup miał być prezentem. Nie mam mowy o tym, by wręczyć ukochanej osobie podarunek w przemoczonym i podartym pudełku.

Taśmy klejące neopak.pl mają jeszcze jedną właściwość sprawiającą, iż jest to wyrób poszukiwany na rynku. Otóż z uwagi na swoją wytrzymałość są skutecznym zabezpieczeniem zapobiegającym nieautoryzowanemu otwarciu przesyłki. Nie jest to zjawisko powszechne, jednak trzeba się z tym liczyć. Zerwanie taśmy PVC pozostawia wyraźne ślady, które trudno jest ukryć. Z reguły jest to wystarczający argument zniechęcający przed otwarciem cudzej paczki.

Taśma klejąca, zalety:

  • Niski koszt zakupu;
  • Klej pozwala na łączenie dowolnych rzeczy;
  • Trwałe i mocne połączenie;
  • Odporna na rozerwanie folia, która jest bazą taśmy;
  • Łatwość użycia, klejenie paczek jest szybkie;
  • Możliwość używania z wygodnym dyspenserem.

W dalszej kolejności warto zadbać o design taśmy klejącej. Można np. zaopatrzyć się w produkty ze specjalnymi nadrukami identyfikującymi delikatną zawartość opakowania. Taśma z nadrukiem „szkło” spowoduje, że przewoźnik dopełni starania o delikatne potraktowanie przesyłki.

W innych przypadkach wystarczą dyskretne taśmy transparentne (przezroczyste), nierzucające się w oczy.

Podobnie jak same taśmy, na czynniki zewnętrzne reaguje także klej znajdujący się na powłoce wewnętrznej taśm. Wyjątkowo odporny na wilgoć i wahania temperatur jest klej kauczukowy. Jego dodatkowym walorem jest także wieloletnia trwałość. W warunkach transportu wewnętrznego w zupełności sprawdzi się klej akrylowy.

Taśmy klejące, akcesoria pomocnicze

Większe podmioty gospodarcze działające w branży e-commerce muszą zwrócić uwagę na wydajność działów pakujących, gdyż jest to jeden z elementów strategii marketingowej. Posługiwanie się samą taśmą klejącą jest z oczywistych powodów mniej wygodne i wolniejsze. W tym celu stosuje się dyspensery i podajniki. Zastosowanie tych urządzeń znakomicie ułatwia prowadzenie taśm, przyspiesza cięcie oraz poprawia wrażenie estetyczne opakowania. Podajniki taśmy są szczególnie przydatne w przypadku zabezpieczania opakowań nietypowych, wymagających przytrzymania przesyłki dwiema rękami.

Poszukujesz skutecznych i trwałych taśm samoprzylepnych do swojego e-sklepu? Skontaktuj się z doświadczonym dystrybutorem. To jedyny sposób, by lepiej dobrać taśmę klejącą do własnych potrzeb i oczekiwań Twoich klientów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepsze taśmy klejące do pakowania paczek