Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niesamowity pokój dziecka – 5 inspirujących projektów

AS/materiał reklamowy

Pokój twojego dziecka to pierwsza namiastka prawdziwego świata. Tu stawia pierwsze kroki, uczy się, odpoczywa i rośnie. Dlatego ta przestrzeń musi być jednocześnie funkcjonalna, elastyczna, interesująca i przede wszystkim bezpieczna. Jak to pogodzić i jakie rozwiązania zastosować? Podpowiadamy na wybranych przykładach.

Jak urządzić pokój dziecka?
Jak urządzić pokój dziecka?
Unicell

Jak urządzić pokój dziecka?

Przestrzeń dziecka to miejsce, przy aranżacji którego możesz puścić wodze swojej fantazji. Tutaj nie ma standardowych rozwiązań, a jedyną zasadą jest bezpieczeństwo. To miejsce powinno przede wszystkim wzbudzać ciekawość i chęć poznawania świata. W związku z tym musi być jasne, przyjazne i interesujące. Spójność kolorystyczna ścian i podłogi daje możliwość wprowadzenia zabawkowych urozmaiceń. Panele w kolorze naturalnego drewna idealnie współgrają z białą boazerią i jasną farbą. Obecność brokatu na ścianie jest dodatkowym urozmaiceniem. Taki efekt uzyskasz stosując farbę dekoracyjną Let’s shine Primacol Decorative w nowym kolorze Sydney. Dziecko często jednocześnie korzysta z różnych sprzętów. Postaraj mu się to umożliwić, dzięki czemu wprowadzisz do wnętrza różnorodność i zapobiegasz nudzie.

Cały świat w jednym pomieszczeniu

Dziecko rzadko kiedy skupia dłużej uwagę na wykonywaniu jednej czynności, dlatego jego pokój musi pomieścić wiele różnych sprzętów i zabawek. Poza tym to pomieszczenie często zmienia swoje przeznaczenie. Raz może być małym ogrodem zoologicznym, aby za chwilę zmienić się w plac budowy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli do przechowywania na kółkach. Dzięki temu masz możliwość szybkiego przemieszczania zabawek po całym pomieszczeniu. Plecione kosze to również pomysłowe rozwiązanie. Na noc mogą być domami dla wszelkich pupili, a w ciągu dnia dodatkowym elementem dekoracyjnym. Spójność kolorystyczna jest w tym wszystkim niezwykle istotna. Zastosowane drewno, naturalne materiały i kolory ziemi bardzo dobrze wpływają na umysł malucha.

Cały świat w jednym pomieszczeniu
Cały świat w jednym pomieszczeniu
Unicell

Przestrzeń małego odkrywcy

Ciekawość i chęć nieustannego poznawania to typowa cecha każdego dziecka. Jego wyobraźnia nie zna granic, dlatego masz spore pole do popisu, żeby odpowiednio ją pobudzać. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom możesz je zabrać w emocjonującą podróż. Farba Let’s shine Primacol Decorative w kolorze Barcelona daje ci możliwość stworzenia prawdziwego obrazu nieba. Drobinki brokatu to gwiazdy, które wspólnie możecie podziwiać podczas nocy spędzonej w prawdziwym indiańskim tipi, oczywiście w towarzystwie ulubionych pluszaków. Pamiętaj, że efekt rozgwieżdżonego nieba nocą nasila się wraz z wzmocnieniem źródła światła. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Przestrzeń małego odkrywcy
Przestrzeń małego odkrywcy
Unicell

Strefa kreatywnej nauki

Pokój dziecka to też miejsce nauki. Ta przestrzeń jest niezwykle istotna teraz, kiedy często ma miejsce nauczanie zdalne. Organizacja strefy kreatywnej nauki to niezwykle ważne wyzwanie. Twoje dziecko musi czuć się w tym miejscu swobodnie, a jednocześnie mieć możliwość skupienia. Przede wszystkim nie przesadzaj z ilością sprzętów. Niezbędne minimum zdecydowanie wystarczy. Dodatkowe bibeloty tylko przeszkadzają w zdobywaniu wiedzy. Bardziej skup się na doborze właściwych kolorów. Te powinny stymulować do działania, ale nie mogą rozpraszać. Ciepłe odcienie beżu i żółcieni w zestawieniu z białymi meblami są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Strefa kreatywnej nauki
Strefa kreatywnej nauki
Unicell

Bezpieczny pokój malucha

Wybierając sprzęty i materiały do wyposażenia pokoju dziecka, kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem. Organizm malucha jest bardziej wrażliwy niż osoby dorosłej, dlatego sięgaj po takie produkty, które nie będą miały negatywnego wpływu na jego rozwój. Na początku warto zwrócić baczną uwagę na farby. Mały człowiek jest ciekawski, lubi wszystkiego dotknąć, powąchać, a czasem wręcz polizać. Dlatego, zanim dokonasz ostatecznego zakupu, upewnij się czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania ich w jego pokoju.

Wybierz produkty spełniające m.in. wymagania określone w tzw. normie zabawkowej PN-EN 71-3 oraz te, które mają minimalną zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Takie farby nie zawierają chemicznych rozcieńczalników ani innych szkodliwych substancji. Mają też znacznie łagodniejszy zapach lub są niemal bezwonne. Kupując farbę do pokoju dziecka, sięgnij po produkt odporny na szorowanie na mokro. Tworzy on na ścianie powłokę, z której wilgotną ściereczką usuniesz twórczość małego artysty, nie niszcząc warstwy dekoracyjnej. Takie właściwości ma farba dekoracyjna z brokatem Let’s shine Primacol Decorative.

Bezpieczny pokój malucha
Bezpieczny pokój malucha
Unicell
    Więcej o:

Skomentuj:

Niesamowity pokój dziecka – 5 inspirujących projektów