Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Paski na ścianach. Jak dopasować pasy na ścianie do wnętrza?

Redakcja

Pasy i paski to ciekawa dekoracja ścian, którą możemy wykonać na wiele różnych sposobów — również samodzielnie. Zebraliśmy najciekawsze aranżacje z pasami na ścianach — zobacz i zainspiruj się propozycjami zastosowania tego wzoru.

Paski na ścianach
Paski na ścianach - tapeta
Ground Picture/Shutterstock

Pasy na ścianie — sposób na dekorację wnętrza

Mogą być cienkie, ale te grubsze są zdecydowanie bardziej w modzie. Poziome pasy wydłużą optycznie krótkie ściany i sprawią, że pokój wyda się bardziej przytulny. Pionowe zdadzą egzamin w niskich pomieszczeniach.

Dobrze wyglądają pasy w kontrastowych kolorach, takie zestawienia będą mocnym akcentem. I niech akcentem pozostaną. Czarno-białe paski na wszystkich ścianach mogą przyprawić o ból głowy, jedna będzie w sam raz. Możemy też wybrać pasy w podobnych kolorach, efekt równie ciekawy, ale bardziej stonowany, w sam raz do gabinetu, albo sypialni.

Są na pasy dwa sposoby. Po pierwsze tapeta. Jest bardzo duży wybór. Od tych ekskluzywnych, znanych marek, podklejonych flizeliną (nawet po kilkaset złotych rolka), aż po całkiem tanie, papierowe, za 30 złotych i dostępne w marketach budowlane (tam też można wyszperać ładne rzeczy).

Paski na ścianach — zrób to sam

Pasy najlepiej namalować jednak samodzielnie. Nie jest to skomplikowane przedsięwzięcie, aczkolwiek wymagające trochę wyobraźni i zacięcia. Najpierw malujemy cały pokój na kolor, który będzie ''podkładem'' pod pasy — czyli na ten jaśniejszy (jeżeli czarno-białe, to na biało, jeżeli żółto- czerwone, to na żółto). Następnie naklejamy papierową taśmę malarską. I z tym jest rzeczywiście sporo zabawy, trzeba wszystko dokładnie wymierzyć, przy naszych polskich, krzywych ścianach, najlepiej pomagać sobie poziomicą.

Przyklejamy wszystko dokładnie, zaznaczając co będziemy zamalowywać, a co nie. Jeżeli chcemy pasków o różnych szerokościach, zróbmy sobie projekt na kartce. Dzięki temu zobaczymy przybliżony efekt, a przy wyklejaniu będziemy mieć ściągę. Jeżeli na tym etapie będziemy oszukiwać, to grożą nam liczne poprawki, albo co gorsza, malowanie od nowa (wiem co mówię, malowałem paski dwa miesiące temu!). Taśmę odrywamy od razu i bardzo ostrożnie, tak żeby nie oderwać jej razem ze ścianą. 

paski na ścianach
Lamele z polistyrenu Laxe Craft
https://lamelio.pl/

Malowanie ścian — inspiracje:

Połączenie tapety z farbą na ścianie

Haft krzyżykowy na ścianie — pomysł na kreatywną dekorację

DIY: Niebo na ścianie. Jak namalować chmury?

Paski na ścianach
Paski na ścianach - panele
VOX
    Więcej o:

Skomentuj:

Paski na ścianach. Jak dopasować pasy na ścianie do wnętrza?