Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pixel Garden czyli ogrody wertykalne

MP

Produkty z serii Pixel Garden to artykuły przygotowane do tworzenia ozdobnych kwiatowych ścian roślinnych. Tego rodzaju zielone kompozycje doskonale nadają się zarówno do dekoracji i urządzania przestrzeni otwartych (ogrodów,  prywatnych i publicznych, parków, placów zabaw, parkingów firmowych), jak i wnętrz (domów, obiektów firmowych, instytucji, galerii handlowych, lokali użytkowych). Zaznaczyć należy, że ogrody wertykalne można dzięki kwitnieniu roślin skomponować nie tylko w kolorze zielonym, lecz także w wielu innych barwach.

Pixel Garden
Pixel Garden
Fot. Garden Spot

Ogrody wertykalne

Doniczki z odpowiednio dobranymi roślinami mogą zostać wykorzystane do skonstruowania ładnych i praktycznych ścian z kwiatów. Ciekawie zaaranżowana zielona ściana z roślin w ogrodzie, na tarasie czy w pomieszczeniu może spełniać funkcje działowe, osłonowe oraz dekoracyjne. Tego typu konstrukcje świetnie również sprawdzają się do budowy płotów, ogrodzeń, altanek, a także przegród ogrodowych. Nie mniej efektownie prezentują się we wnętrzach jako niebanalne, żywe dekoracje ścian i pomieszczeń.

Ogrody wertykalne konstrukcja

Dotychczasowe rozwiązania w zakresie ozdobnej aranżacji powierzchni pionowych przy pomocy roślin w dużym stopniu ograniczały się do zawieszania doniczek z ziemią lub do formowania wysuniętych ze ściany klombów oraz donic. Pixel Garden jest systemem, który nie wymaga wykonywania kosztownych, kłopotliwych przeróbek istniejących ścian, gdyż stanowi atrakcyjną dekorację pionowych powierzchni takimi jakie one są. Systemy te można swobodnie rozbudowywać i łączyć, a przez to – w oryginalny sposób zagospodarowywać przestrzeń o praktycznie nieograniczonych rozmiarach, uzyskując jedyne w swoim rodzaju zielone ściany z roślin. Dzięki swojej funkcjonalności i innowacyjnym rozwiązaniom, produkty z serii wyznaczają zupełnie nowe standardy projektowania zieleni i pozwalają zagospodarować roślinnością przestrzeń wszędzie tam, gdzie dotąd było to bardzo utrudnione lub niemożliwe.

Pixel Garedn
Pixel Garedn
Fot. Garden Spot

Ogrody wertykalne w domu

Zielona ściana w domu? Nic prostszego! Dzięki modułom można stworzyć pionowy ogród w mieszkaniu i zmienić swoje wnętrza w oazę zieleni. Pionowy ogród to idealne rozwiązanie dla małych powierzchni, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne rozwiązania. Ogród na ścianie ożywi Twój dom i nada charakteru każdemu pomieszczeniu! Pixel Garden to świetne rozwiązanie na balkony i tarasy, gdzie możesz uprawiać swoje ulubione kwiaty, truskawki i zioła. Taka zielona ściana nie tylko cieszy oko, ale także pozwala mieć świeże produkty w zasięgu ręki.

Pixel Garden - zielona ściana from Clockwork on Vimeo.

Ogród wertykalny w przestrzeni publicznej

Ogrody pionowe, określane również jako wertykalne, doskonale sprawdzają się jako oryginalna i niezwykle estetyczna aranżacja ścienna w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, kawiarnie, lokale gastronomiczne, witryny sklepowe, a także w mieszkaniach prywatnych. Przy pomocy prezentowanego systemu może zostać wykonana również zielona ściana na balkonie lub przydomowym tarasie, która doskonale ożywi przestrzeń i wkomponuje się w architekturę. Ze względu na obfitą warstwę roślinności, ściany zieleni mogą służyć jako naturalne ekrany dźwiękochłonne. Matryce kwiatowe znakomicie zastępują standardowe żywopłoty i bardzo dobrze sprawują się jako ścianki działowe, np. w biurach lub restauracjach, wprowadzając do wnętrza świeżość i nowoczesny styl.

Ogród wertykalny jako reklama

Aspekt dekoracyjny to tylko jedno z zastosowań efektownych ścian kwiatowych. Kolejnym jest ich funkcja reklamowa. Nowoczesne zielone ściany z roślin nie tylko ozdabiają, ale też mogą być nośnikiem treści marketingowych i przekazów komunikacji wizualnej. Doniczki z kolorowymi roślinami, podobnie jak piksele, mogą posłużyć do stworzenia na ścianie czy innej pionowej płaszczyźnie dowolnego obrazu, efektownej mozaiki czy atrakcyjnego komunikatu. Mogą to być zarówno ornamentalne motywy abstrakcyjne, jak i konkretne obrazy – znaki, symbole, firmowe logotypy, a nawet kompletne napisy. Jak więc widać, kwiatowe ściany dają wręcz nieograniczone możliwości, a wspaniały efekt zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni! Nie przegap takiej okazji na to, by skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Zamów dla swojej firmy spersonalizowaną ścianę kwiatową i promuj się nowocześnie.

Ogrody wertykalne Pixel Garden

 • multiplikacja modułu w pionie i poziomie pozwala na budowę ogrodów wertykalnych•nieograniczonej powierzchni,
 • swobodne skalowanie ogrodu wertykalne,
 • każdy moduł odpowiada za własny ciężar,tym samym odciąża to całą konstrukcję zielonej ściany,
 • prosty i szybki montaż (przykręcenie modułu za pomocą wkrętu),•budowa modułu (skrzyneczka + 2x doniczki) pozwala na wymianę roślin (wraz z doniczką) nie naruszając całości konstrukcji ogrodu wertykalnego, tym samym nie uszkadzając przy tym systemu korzeniowego roślin,
 • umożliwia szybkie przearanżowanie kompozycji wg. preferencji i wymagań względem roślin (kolor),•łatwy i bezproblemowy serwis ogrodu wertykalnego (opieka nad roślinnością, wymiana doniczek, uszkodzenia pojedynczej rośliny),
 • moduł swoją budową zapewnia nawadnianie przelewowe (po napełnieniu modułu, woda zasila kolejny moduł z pionu),
 • brak wyczuwalnego nieprzyjemnego zapachu,
 • surowiec, z którego wykonany jest moduł pochodzi w 100% z recyklingu,
 • moduł zabezpieczony jest przed wpływem promieniowania UV,
 • moduł  przeznaczony jest do wnętrz oraz na zewnątrz,•produkowany w dwóch neutralnych kolorach: jasnoszary oraz czarny,
 • dostępny w dwóch rozmiarach: PG14 oraz PG09 (cyfry oznaczająśrednicędoniczki),
 • brak minimalnej wielkości zamówienia,
 • produkt Polski

Ogrody wertykalne cena

Każda wycena jest wykonywana indywidualnie.

  Więcej o:

Skomentuj:

Pixel Garden czyli ogrody wertykalne