Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: drewniane lampy od Abadoc Design

red.

Drewniane lampy, w których ponadczasowe drewno zostało ujęte w nowoczesną formę to propozycja od młodej polskiej marki Abadoc Design. Te lampy trzeba zobaczyć!

Drewno w designie to materiał, który wciąż jest odkrywany na nowo. Nowoczesne metody obróbki pozwalają na kreowanie niemal niczym nieograniczonych drewnianych form. Lampy projektowane przez młodą polską markę są tego doskonałym potwierdzeniem.

Abadoc Design to Warsztat Projektowo-Wytwórczy stworzony przez trójkę przyjaciół którzy mają jedną wspólną pasję – drewno. Po nie sięgają najczęściej. Wspólne zamiłowaniem do drewna właśnie zaowocowało ideę połączenia sił i stworzeniem Abadoc Design.

W portfolio Abadoc jest kilkanaście modeli lamp stojących i wiszących oraz trzy modele stołów. Wszystkie projekty są oczywiście wykonane z drewna. Projektanci mocno eksploatują jego naturalne piękno, począwszy od koloru, przez wyrazisty rysunek słojów, po sęki i fakturę.

W lampach wiszących Ananas drewniane oprawy żarówek są różnej grubości. Cienka osłona przy zgaszonym świetle jest nieprzeźroczysta, jednak po zapaleniu przepuszcza światło, co nadaje lampie zupełnie nową jakość. Podkreśla to naturalne usłojenie drewna i odkrywa jego inne oblicze.

Projektanci z Abadoc Design sięgają też po drewno pochodzące z recyklingu, jak w przypadku stolika kawowego Karpa. Ich ekologiczne podejście przejawia się również w stosowaniu olejów naturalnych do wykańczania powierzchni drewna czy energooszczędnych żarówek w lampach.

Skomentuj:

Polski projekt: drewniane lampy od Abadoc Design