Polski projekt: porcelana Zulana
Bajecznie kolorowa porcelana dla dużych i małych.
Zazwyczaj piękne, porcelanowe naczynia przeznaczone są na wyjątkowe okazje. Założycielki nowej polskiej marki Zulana chcą sprawić, abyśmy kolorową porcelaną cieszyli się na co dzień. Zulana to autorskie porcelanowe komplety talerzy, kubków i miseczek ozdobionych oryginalnymi, barwnymi wzorami. Piękne, bo polskie - to jedna z naczelnych dewiz przyświecających Zulanie. Właścicielkami są Polki, wzory tworzą polskie artystki graficzki, a porcelana powstaje w polskiej fabryce z tradycjami.
Naczynia można dowolnie ze sobą zestawiać tworząc nietuzinkowe kompozycje. Jeśli jednak boimy się tak odważnych rozwiązań, kolorowe naczynia możemy połączyć z białą porcelaną marki Zulana.
Zulana stawia na indywidualizm, dowolność łączenia elementów kolekcji i zabawę kolorem. Zachęcamy do odwagi przy dekorowaniu stołu, odrobiny szaleństwa.
- mówią Monika Wiszowata i Agnieszka Szymanowska, założycielki marki Zulana.
Zulana rozpoczyna działalność aż 9 autorskimi kolekcjami. Sześć kolekcji to zestawy „dorosłe” - Etno, Makatka Róż, Makatka Turkus, Dmuchawce, Folk, Miasto. Trzy kolekcje (Zuza, Podwodny Świat i Kosmos) przeznaczone są dla najmłodszych odbiorców.
Porcelana wytwarzana jest z wysokiej jakości minerałów: kaolinów, skaleni i kwarców w jednej z najbardziej znanych polskich fabryk porcelany. Jest odporna na wysokie temperatury oraz działanie kwasów, dzięki czemu może być wielokrotnie używana w mikrofalówkach i zmywarkach.
Dekoracje na porcelanie wypalane są w specjalistycznych piecach w temperaturze 1200°C (dekoracja wszkliwna). Taka forma wypału sprawia, że są one termoodporne, mają dużą odporność na ścieranie i działanie kwasów. Do tworzenia dekoracji używane są najwyższej jakości ekologiczne farby ceramiczne.
Porcelanę Zulany można kupić m.in. w oficjalnym sklepie zulana.pl. Jak Wam się podobają projekty nowej polskiej marki? My jesteśmy zachwyceni!
- Więcej o:
Polski projekt: grawerowany wałek
Polski projekt: lampa Antek
Meble i oświetlenie marki HULE - design z misją
Lampy od polskich projektantów - neuroestetyczne żyrandole Gie El
Wywiad z Dorotą Koziarą, projektantką kolekcji płytek Masovia Tubądzin
Paged Meble: tradycja i trendy. Dlaczego tak lubimy gięte meble?
Salone del Mobile 2024: Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec
IKONY TRŁ: 50 polskich twórców ze specjalną nagrodą na 10-lecie Targów Rzeczy Ładnych