Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Porcelana Ćmielów: najpiękniejszy prezent dla bliskiej osoby

mat. prasowe Ćmielów

Najpiękniejsze prezenty dla bliskiej osoby to te, które płyną prosto z serca, a dla obdarowanego są podkreśleniem, jak bardzo jest ważna. Porcelana to jedna z tych propozycji prezentowych, która na święta jest wybierana dość często - jaką porcelanę kupić, by była niezapomnianym podarunkiem?

Ćmielów
Koneser Goplana Szarość Poranka
fot. materiały prasowe Ćmielów

Choć pomysłów na prezenty i okolicznościowe upominki nie brakuje, to właśnie porcelana zasługuje wśród nich na szczególną uwagę, zachwycając formą i kunsztem wykonania. Ponadczasowe wzory oraz starannie wykonane zdobienia czynią ją nie tylko uroczym pomysłem na prezent, ale i przede wszystkim wieloletnią pamiątką, która zawsze, kiedy będzie używana, przypomni o świętach spędzonych w gronie najbliższych. Porcelanę można podarować mamie, siostrze, młodej parze czy też ukochanej. Jeśli wybierzemy produkty wysokiej jakości, będziemy mieć pewność, że zestaw ucieszy i wzruszy obdarowaną osobę.

Jaką porcelaną kupić na święta?

Przede wszystkim taką, która pochodzi ze sprawdzonego źródła. Tutaj bardzo dobrze sprawdzi się znana i luksusowa porcelana marki Ćmielów, której bogato zdobione fasony - między innymi Rococo, Empire i Goplana - to raj dla kolekcjonerów i sympatyków wyrobów najwyższej jakości. Oczywiście w ofercie Ćmielowa każdy znajdzie coś dla siebie - w zależności od budżetu i upodobań - przyjrzyjmy się jednak najcenniejszym perłom tego polskiego producenta.

Rococo, Empire i Goplana - czym wyróżniają się te produkty?

Fason Rococo to różne konfiguracje porcelany, które można łączyć w mniejsze lub większe zestawy, w zależności od zasobności portfela i wielkości prezentu, który chcemy wręczyć. To właśnie z tych serwisów korzystają dyplomaci, monarchowie czy głowy państw, a projekt samej porcelany narodził się w XIX w. pod nazwą Rococo Sevres. Na uwagę zasługują niezwykle subtelne linie i reliefowe dekoracje. W Rococo Anna na pierwszy plan wysuwa się styl rokoko widoczny w złotym zdobieniu i cienkiej kresce muszlowej ornamentyki. Ciekawym uzupełnieniem będą tu filiżanki, które za sprawą ręcznie wykonanych złotych akcentów przypominają dzieła sztuki mniejszego formatu.

Ćmielów
Koneser Rococo Anna
fot. materiały prasowe Ćmielów

Innym, nie mniej ciekawym pomysłem na porcelanowy prezent będzie serwis Empire, który dostępny jest w kilku motywach dekoracyjnych. Mało kto wie, że został on zaprojektowany na zamówienie Prezydenta Ignacego Mościckiego do jego siedziby na Zamku Królewskim (na przełomie 1933 i 1934 r.). Z kolei w 2012 r. na życzenie pary prezydenckiej, Bronisława i Anny Komorowskich, stał się oficjalną zastawą stołową w Belwederze. Jest obecny także na dworze Jego Królewskiej Wysokości Filipa Króla Belgów, w Kancelarii Prezydenta, w Watykanie oraz w placówkach dyplomatycznych i na dworach arystokratycznych na całym świecie. Ten fason porcelany to wyjątkowo smukła linia i nawiązanie do klasycznej rzeźby i profilu antycznych waz. Wielu określa go jako perłę wśród produktów porcelanowych oraz serwis, którego piękno trudno jest zastąpić jakimkolwiek innym produktem. Jeśli zatem szukamy naprawdę wyjątkowego prezentu, ta porcelana zachwyci swoją prezencją.

ćmielów
Koneser Empire Belweder
fot. materiały prasowe Ćmielów

Kolekcją, która również zasługuje na szczególną uwagę, jest Goplana. Zaprojektowana przez wybitnego projektanta Wincentego Potackiego w 1960 r., jest jednym z najbardziej charakterystycznych, aktualnie produkowanych serwisów kawowych. Połączenie smukłej linii i cylindrycznego korpusu dzbanków i filiżanek to swoisty majstersztyk wykonany pracą ludzkich rąk.                           

Ćmielów
Koneser Goplana Szarość Poranka
fot. materiały prasowe Ćmielów

Od wieków porcelana była synonimem luksusu, który towarzyszył zamożnym warstwom społecznym podczas różnorakich uroczystości. Z upływem lat stała się bardziej dostępna. Może zagościć w każdym polskim domu, dodając szlachetnej elegancji przy posiłku. Najpiękniejsze fasony i dekoracje można wybrać zarówno spośród klasycznych, jak i tych bogato zdobionych.

Więcej informacji o dostępnych produktach na stronie producenta: www.porcelana.pl/marki/cmielow.

Skomentuj:

Porcelana Ćmielów: najpiękniejszy prezent dla bliskiej osoby