Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Porcelana na świąteczny stół od marki Ćmielów i Ćmielów Design Studio

Ćmielów/Ćmielów Design Studio

Wielkanocny stół to miejsce, przy którym rodzina gromadzi się, by wspólnie celebrować tę wyjątkową uroczystość - i wspólnie spędzany czas. Oprócz tradycyjnych potraw gospodarze dbają o wiosenny i uroczysty wygląd stołu, który podkreśli charakter obchodzonych świąt. Nieodłącznym elementem takiej dekoracji jest porcelana. Ćmielów i Ćmielów Design Studio przygotowały wyjątkowe kolekcje w sam raz na wiosnę.

Margaret i Sofia – klasyczny Ćmielów w nowoczesnym wydaniu

Fason Margaret Magiczny Ogród, na którym można podać świąteczne śniadanie, został zainspirowany kultową kolekcją porcelany z 1976 roku. Twórcą dawnej serii był Wincenty Potacki, ceniony artysta, przez wiele lat związany z fabryką porcelany w Ćmielowie. Dzisiaj Magiczny Ogród to klasyczne naczynia z białej porcelany, ozdobione florystycznym deseniem i motylami. Wyjątkowy charakter kolekcji podkreślają ręcznie malowane, złote detale. Takie wiosenne wzory doskonale pasują do Wielkanocy!

Margaret Magiczny Ogród
Margaret Magiczny Ogród
Ćmielów

Kolekcja Sofia to klasyczny projekt, design połączony z nietuzinkowymi kolorami. Fason w odcieniu szafirowym, lazurowym albo białym z platynowym lub złotym wykończeniem, świetnie sprawdzi się przez cały rok. Wiosną warto postawić jednak na delikatny róż. Kolekcja Sofia Różana, wykonana metodą kolorowego szkliwienia, obejmuje serwis kawowy i obiadowy, a także półmiski, salaterki i rawierki. Jest idealna na przyjęcie wielkanocnych gości. Klasyczny kształt naczyń i niebanalny relief sprawiają, że naczynia z tej linii pasują zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i do wyrazistych aranżacji.

Kolekcja Sofia Różana
Kolekcja Sofia Różana
Ćmielów

Seria Craft, czyli nowoczesne spojrzenie na porcelanę

Kolekcja Craft to najlepsze połączenie miłości do porcelany z uwielbieniem nowoczesnego designu. Jeśli salon czy jadalnię wypełnia styl industrialny albo nowoczesny, linia Craft okaże się trafionym wyborem na świąteczny stół. Te awangardowe naczynia przygotowali projektanci Ćmielów Design Studio, najmłodszej z marek Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” SA. Jej historia sięga 2013 roku, a dyrektorem artystycznym jest Marek Cecuła, ceniony w Polsce i zagranicą projektant i artysta ceramik. Seria Craft (na zdj. z produktami z kolekcji System) obejmuje garnitur kawowy – kubki, filiżanki ze spodkami, talerze, miseczki, dzbanki, mleczniki i cukiernice. Poza grafitowymi naczyniami z porcelany w kolekcji dostępne są także między innymi: szare, białe, różowe, niebieskie czy ceglaste.

Kolekcja System
Kolekcja System
Ćmielów Design Studio

Historia marki Ćmielów sięga jeszcze 1790 roku. Serwis kawowy i obiadowy od tej renomowanej marki to najlepszy wybór na wielkanocny stół. Projektanci przygotowali uniwersalne kolekcje porcelany, które są doskonałym przykładem miłości do piękna. Wszystkie produkty dostępne są na stronie porcelana.pl.

Portfolio produktów:

  • Kolekcja Craft, od 77 zł: https://porcelana.pl/kolekcja/cmielow-design-studio/craft.html
  • Kolekcja Margaret, od 20 zł: https://porcelana.pl/kolekcja/cmielow/margaret.html
  • Sofia Różana, od 20 zł: https://porcelana.pl/salaterka-14-cm-sofia-rozana-lb07.html.

Skomentuj:

Porcelana na świąteczny stół od marki Ćmielów i Ćmielów Design Studio