Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projektowanie nawierzchni wejściowych: trendy i innowacje

Materiał prasowy

Projektowanie nawierzchni betonowych, zarówno w prywatnych ogrodach, jak i przestrzeniach miejskich, wymaga właściwego wykorzystania materiałów. Marka Semmelrock, będąca odpowiedzialnym producentem, przedstawia najnowsze trendy oraz najlepsze praktyki w tworzeniu otoczenia, które jest funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne dla środowiska.

Kostka Aquaton pozwala zachować aż 23% powierzchni biologicznie czynnej
Kostka Aquaton pozwala zachować aż 23% powierzchni biologicznie czynnej
Fot. Semmelrock

Beton, będący nieodłącznym elementem współczesnej architektury, od lat odgrywa kluczową rolę w tworzeniu nawierzchni. Jednakże, nie musi on dominować we wszystkich obszarach krajobrazu. W odpowiedzi na zmiany klimatyczne, architektura i projektowanie przestrzeni ewoluują. Jakie są więc najnowsze trendy i jakie rozwiązania warto rozważyć?

Błękitno-zielona infrastruktura

Jednym z głównych kierunków w projektowaniu przestrzennym jest błękitno-zielona infrastruktura, łącząca elementy systemów wodnych i roślinnych z infrastrukturą miejską. Celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i efektywne zarządzanie zasobami wodnymi. W tym kontekście, warto wybrać betonowe rozwiązania wspierające naturalną retencję wody, takie jak kostka Senso Eco od Semmelrock, która charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem infiltracji. Inny przykład to kostka Aquaton, zachowująca aż 23% powierzchni biologicznie czynnej, dzięki czemu woda sprawnie odprowadzana jest do gleby.

Jasne kolory

W obliczu globalnego ocieplenia, jasne materiały stają się kluczowe ze względu na ich zdolność do odbijania promieni słonecznych. Jasne kostki brukowe mogą odbijać do 50% więcej promieni słonecznych niż tradycyjny asfalt, co zmniejsza nagrzewanie się powierzchni i poprawia mikroklimat. Semmelrock oferuje produkty o wysokim wskaźniku SRI, takie jak kostki brukowe Senso i Lundo w kolorze bello, które nie tylko poprawiają lokalny mikroklimat, ale także podnoszą estetykę przestrzeni.

Wnętrzarskie trendy w ogrodzie

Coraz częściej w projektowaniu przestrzeni zewnętrznych inspiracje czerpane są z trendów wnętrzarskich. Przykładem mogą być płyty tarasowe Mayesto Grande o wymiarach 120x80 cm, oferowane przez Semmelrock, które nadają niepowtarzalny charakter przestrzeni przydomowej. Technologia Semmelrock Protect chroni beton przed zabrudzeniami, zapewniając długotrwałą estetykę nawierzchni. Popularny staje się także wzór jodełki, stosowany w wąskich płytach tarasowych Lamo o wymiarach 60x15 cm.

Przemyślana przestrzeń wokół domu

Semmelrock oferuje usługę projektową, skierowaną do inwestorów prywatnych, deweloperów i instytucji. Architekci krajobrazu z Semmelrock tworzą estetyczne i funkcjonalne projekty przestrzeni wokół posesji, pomagając właściwie oszacować ilości materiałów, co przekłada się na oszczędności i unikanie różnic w odcieniach poszczególnych partii produkcyjnych. Szczegóły dotyczące usługi projektowej można znaleźć na stronie Semmelrock: wienerberger.pl.

Projektowanie nowoczesnych nawierzchni to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i odpowiedzialności ekologicznej. Wybierając innowacyjne rozwiązania, można stworzyć przestrzenie, które są atrakcyjne wizualnie i ekologiczne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Projektowanie nawierzchni wejściowych: trendy i innowacje