Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przechowywanie w sypialni

Monika Grabowska/MŚ

Chociaż sypialnia to miejsce przeznaczone głównie do wypoczynku, zwykle również służy nam do przechowywania ubrań oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Aby pomieścić w niej niezbędne minimum oraz z łatwością sięgać po każdy potrzebny przedmiot, musimy odpowiednio zaaranżować to pomieszczenie.

Przechowywanie w sypialni
Przechowywanie w sypialni
GTV

Przechowywanie w sypialni: szafy

Doskonałym rozwiązaniem w kwestii przechowywania w sypialni jest szafa na wymiar. Ogromną zaletą takiego mebla jest ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Można ją zagospodarować półkami i wieszakami od podłogi aż po sufit. Decydując się na taką szafę, warto dobrze przemyśleć jej wyposażenie. Podniesie ono cenę szafy, ale znacznie ułatwi przechowywanie ubrań i pozwoli najpełniej wykorzystać przestrzeń. Wśród elementów wartych polecenia znajdą się:

  • wysuwane wieszaki na spodnie,
  • specjalne przegródki i wieszaki na różne drobne akcesoria,
  • szuflady z przeszkleniem na frontach,
  • wysuwane koszyki, dzięki którym widzimy całą ich zawartość, nawet bez wysuwania.

W wysokich szafach szczególnie przydatny może okazać się pantograf, czyli wysoko zamontowany wieszak, który można opuszczać do wygodnego dla nas poziomu.

Zobacz także:

Przechowywanie w sypialni: komoda

Kolejnym meblem, który ułatwi nam przechowywanie w sypialni najważniejszych rzeczy, jest komoda. Im jest ona wyższa, tym efektywniej wykorzystana przestrzeń. Należy jednak pamiętać, aby w miarę możliwości nie ustawiać wysokiej komody w miejscu eksponowanym, ponieważ może zbyt mocno dominować nad wnętrzem i je przytłaczać. Bezwzględnie trzeba jednak pamiętać o unieruchomieniu jej poprzez przytwierdzenie do ściany, aby usunąć ryzyko przewrócenia się mebla - szczególnie, kiedy mamy w domu małe dzieci, które lubią się wspinać. Ponadto to w komodzie, podobnie jak w szafie, warto zadbać o wkłady do segregowania drobiazgów - ten prosty zabieg pomoże w utrzymaniu porządku.

Zobacz także:

Przechowywanie w sypialni: łóżko

Dodatkową przestrzeń na przechowywanie w sypialni zyskamy decydując się na kupno łóżka z szufladami. W Polsce tego typu meble przeznaczone są zwykle do pokoi dziecięcych i młodzieżowych, ale coraz częściej spotykamy łóżka z szufladami przeznaczone do sypialni osób dorosłych. Aby wykorzystać miejsce pod posiadanym łóżkiem na nóżkach, można dokupić szuflady na kółkach lub zamówić ich wykonanie na wymiar u stolarza - wtedy dopasujemy je idealnie pod każdym względem, również kolorystycznym. Na rynku znajdziemy sporo gotowych szuflad i pojemników wykonanych z różnych materiałów, m.in. drewna, rattanu oraz materiałów syntetycznych. Głównym przeznaczeniem takich pojemników jest przechowywanie pościeli, jednak z powodzeniem możemy je wykorzystać do innych celów, np. składowania ubrań sezonowych.

Funkcję przechowywania w sypialni możemy też ukryć w pogrubionym zagłówku. Niektórzy producenci mebli, jak na przykład IKEA, oferują gotowe rozwiązania tego typu, pozwalające na schowanie np. książek w modułach wysuwanych z zagłówka. Górna część zagłówka służy w takim przypadku jako półka na dekoracje lub zastępuje stolik nocny - odkładamy tam okulary, telefon czy odstawiamy szklankę wody przed pójściem spać.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Przechowywanie w sypialni