Salone del Mobile.Milano 2023: nowości od Zieta Studio
Tegoroczna odsłona targów została wzbogacona o 23. edycję biennale Euroluce, które po czterech latach wraca do Mediolanu. Co w tym roku pokazuje Zieta Studio?
Oprócz wystaw i prezentacji w ramach tegorocznej edycji targów odbywa się szereg dyskusji, spotkań i wykładów. Ich celem jest promowanie projektowania, myślenia lateralnego, kreatywności i krytycznego podejścia, a także zachęcanie do szkoleń i wymiany wiedzy. Monomaterialność i ultralekkość to główne pola badawcze Zieta Studio. Pracując z metalami w prawie 100 proc. nadającymi się do recyklingu, Oskar Zięta pokazuje ich potencjał w nowych kształtach i kolorach. Podczas 61. edycji Salone del Mobile.Milano odwiedzający mają okazję odkryć nowe lub rozbudowane obiekty będące podsumowaniem badań zarówno w zakresie technologii, jak i projektowania.
Obecność Zieta Studio na Salone del Mobile.Milano 2023 to kontynuacja manifestu ultra lekkości – rodziny ULTRALEGGERA. Ta koncepcja została rozwinięta w ramach projektu wielokrotnie nagradzanego krzesła ULTRALEGGERA, kiedy Oskar Zięta po raz pierwszy podjął wyzwanie Superleggera Gio Pontiego. Przyciągająca wzrok, ale kameralna forma TAJDO to nowatorska, półprzezroczysta ścianka działowa/element dekoracyjny, który uzupełnia estetykę niepowtarzalnych wnętrz i daje szerokie możliwości personalizacji.
Lustra Oskara Zięty zawsze prowokują. W swoich elastycznych deformacjach załamują światło w nieoczywisty sposób, tworząc niezwykłe doznania dla zmysłów – teraz poszerzone zostały o nowe gradientowe wykończenia. Wzbogacając lustrzane powierzchnie Inox obiektów RONDO poszerzają KOLEKCJĘ TRANSITIONS o kształt i odcień HELIX NEBULA.
Kolekcja COTTON CANDY w rozbudowanych aranżacjach: bawełniane matowe wykończenia wprowadzają stalową powierzchnię w różne percepcyjne wymiary. Zieta Studio prezentuje nową, charakterystyczną ofertę akcesoriów, na czele z WAZONAMI ZIETA, które uzupełniają, kontynuują lub poszerzają narrację stalowych refleksów.
Nie można przegapić unikalnego stołu CRASH. Warto wspomnieć również o premierowym projekcie HUBA oraz o zupełnie nowej linii obiektów, ZIETA LUMINARIES - to doskonała fuzja kunsztu, technologii i fascynacji światłem. Kolekcja jest wynikiem badań potencjału autorskiej technologii FiDU w lampach oraz jej płynnego połączenia z tradycyjną techniką pracy z metalem.
Wszystkie obiekty od Zieta Studio opierają się na wartości ukrytej w manifeście „mniej znaczy mniej”: badaniach technologicznych nad optymalizacją lekkiego indeksu, zaawansowanych technologiach rozszerzalności objętościowej metalu i algorytmach parametrycznych. Wszystko to składa się na narrację o ciągłej redukcji zużycia materiałów, energii i danych. Prace Oskara Zięty to nie tylko szczegółowa narracja o estetyce i formie. Równolegle prowadzą również dialog społeczny na temat odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji dla dobra przyszłych pokoleń.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.zieta.pl/en.
- Więcej o:
Polski design na prezent - inspiracje
Premiera lamp STORM od Gie El na Warsaw Home & Contract
Nawer, Konopacka, Zień i Koziara dla Grupy Tubądzin - kolekcje płytek stworzone przez wybitnych twórców
O nagrodach, inspiracjach, trendach - wywiad z twórcami Grynasz Studio
Meble i oświetlenie marki HULE - design z misją
Lampy od polskich projektantów - neuroestetyczne żyrandole Gie El
Wywiad z Dorotą Koziarą, projektantką kolekcji płytek Masovia Tubądzin
Paged Meble: tradycja i trendy. Dlaczego tak lubimy gięte meble?