Ściana TV z drewna
Ściana telewizyjna z drewna w salonie to rozwiązanie uniwersalne, spełniające jednocześnie kilka funkcji. Po pierwsze taka aranżacja ściany, pomaga w kompaktowym umieszczeniu nie tylko panelu telewizora, ale także innych związanych z nim urządzeń, na przykład dekodera, zestawu kina domowego itp. Po drugie, ściana z dodatkowymi schowkami może zastąpić tradycyjny regał.
Zabudowana ściana telewizyjna - zalety
Nowoczesna zabudowa meblowa tego typu nie wygląda już jak masywne konstrukcje z lat ubiegłych. Dziś producenci mebli oferują bogatą gamę rozwiązań stylistycznych i kolorystycznych, które będą pasować do wnętrza każdego salonu. Taka dekoracja ściany ma wiele zalet:
- Pomaga racjonalnie wykorzystać przestrzeń pokoju.
- Tworząc centralny punkt salonu, umożliwia podział na strefy, uzupełnienie wnętrza jasnymi detalami.
- Telewizor zawieszony w ten sposób i urządzenia audio i wideo są bezpiecznie zainstalowane w mini-ściance.
- Ogólnie wnętrze wygląda schludniej, ponieważ wszystkie kable są przeciągane przez specjalne otwory i nie są widoczne.
Narożna zabudowa ściany telewizyjnej do salonu
Najbardziej poszukiwane są modele narożne. Możesz dzięki nim wygodne zaaranżować ścianę. Układając moduły mebli według własnego uznania, maksymalnie wykorzystasz przestrzeń w samym rogu. Zestawy wyposażone są w różne elementy, co pozwala ustawić telewizor na różne sposoby. Moduły znajdują się na dwóch ścianach przylegających do elementu narożnego.
Szafka wisząca w salonie z wnęką na telewizor
Alternatywą jest aranżacja ściany z telewizorem z szafką wiszącą. Funkcjonalność to główna zaleta takich modeli. Zdjęcia ścian w salonie w stylu klasycznym z niszą telewizyjną łatwo znaleźć w Internecie. Telewizor mieści się w pojemnej szafce RTV. Ta jest na tyle pojemna, że można tam też umieścić inne urządzenia. W ten sposób tworzymy elegancki kącki telewizyjny. Szafka RTV najlepiej umieścić w małych mieszkaniach.
Aranżacja z modułową ścianą TV w salonie
Takie ścianki telewizyjne pomagają umeblować większe pomieszczenie. Wymieniając elementy zestawu, możesz nieustannie modernizować i aktualizować projekt. Taka ściana TV kosztuje więcej niż inne modele, ale jeśli chodzi o architektoniczny, projekt wnętrza, to jest modelem najwygodniejszym.
Ściana telewizyjna - materiał wykonania
Właściwości ściany z telewizorem zależą od materiału, z którego jest wykonana. Najczęściej ścianę telewizyjną tworzy się z następujących materiałów:
• Płyta wiórowa. Rama wykonana jest w większości przypadków z płyty wiórowej. Płyty wiórowe laminowane najczęściej mają stonowane kolory, wśród których znajduje się imitacja faktury drewna. Czasami elewacje są również wykonane z płyty wiórowej. Ekonomiczna wersja takich mebli może być dobrym wyborem, pod warunkiem, że posiada atest (zawartość formaldehydu jest w normie).
• MDF jest często używany do wykonywania niedrogich modułowych ścian telewizyjnych do pokoju dziennego. Moduły mogą być wielokrotnie montowane i demontowane, co nie psuje ich jakości. MDF dobrze komponuje się również z elementami wykonanymi z metalu, szkła, drewna i tworzywa sztucznego, co umożliwia realizację ciekawych pomysłów projektowych i tworzenie elewacji o różnej fakturze.
• Naturalne drewno jest wytrzymałe, ma neutralne tło, dużą wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i odkształcenia, ale niestety też najdrożej kosztuje. Drewno nie wymaga dekoracji, ponieważ samo w sobie jest piękne.
• Szkło. Często w meblach półki i drzwi wykonane są z przyciemnianego szkła lub jego odpowiednika - tworzywa sztucznego.
Zdarza się, że zestaw jest całkowicie lub częściowo zastąpiony konstrukcją z płyt kartonowo gipsowych. Zaletą takiej ściany jest to, że może mieć dowolny kształt.
Optymalny rozmiar ściany telewizyjnej w salonie
Nie ma jednolitych wymagań dotyczących wymiarów, ponieważ parametry ściany zależą od powierzchni salonu lub jego cech architektonicznych. Jeśli model ma wspólną ramę, która mieści się na jednej ścianie, jego szerokość jest ograniczona do wartości od 1,2 do 2 m. Dzięki temu blat się nie zapada - wygodnie jest też dostarczyć i zmontować meble. W przypadku zestawów modułowych dopuszczalna jest dowolna wielkość. Projekt może zajmować całą ścianę lub, jeśli pomieszczenie jest małe, mieć małe wymiary z punktem centralnym, który przyciąga wzrok domowników.
Jeśli szafka ma służyć również jako podstawka pod telewizor, odpowiednia wysokość to od 40 do 60 cm. Konkretny rozmiar określają wymiary telewizora, odległość od ściany, a także nasza pozycja podczas oglądania. Lepiej, żeby szafka była szersza niż telewizor i można było na niej postawić dodatkowe urządzenia. Powinna mieć też geometryczne wzory.
Głębokość będzie zależała od tego, jakie wewnętrzne wypełnienie. Najczęściej głębokość może osiągnąć rozmiar 50-60 cm. Biorąc pod uwagę, że nowoczesne modele telewizorów są w większości płaskie, głębokość ściany w salonie dla dużego telewizora nie jest istotna, liczy się tylko szerokość i wysokość. Aby frontowa strona konstrukcji wyglądała jak jedna całość, wszystkie elementy muszą mieć tę samą głębokość.
Jeśli szafki są różne, głębsze należy umieścić po bokach. Gdy w ścianie przechowywanych jest wiele rzeczy, lepiej, jeśli jej dolna część jest bardziej masywna.Gdzie umieścić ścianę telewizyjną w salonie
Aranżacja mebli w przestronnym salonie nie jest trudna, ale znacznie trudniej jest to zrobić, jeśli pomieszczenie jest małe i niestandardowe. Tutaj musisz przestrzegać pewnych zasad:
• Zwykle w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest postawienie konstrukcji wzdłuż ściany.
• Zestawy narożne pozwalają oglądać telewizję z dowolnego miejsca w pokoju.
• W mieszkaniach typu studio z jedną przestrzenią meble można ustawić na środku pokoju. To pozwoli ci podzielić pokój na strefy, z których każda będzie miała swój własny charakter. Duży wybór materiałów i kolorów pozwoli znaleźć odpowiedni model ściany do każdego wnętrza.
- Więcej o:
Małe mieszkanie i nieustawny salon - jak sobie poradzić?
Kredensy, witryny i regały
Bombki choinkowe od polskich producentów
Zastawa w kwiaty – powrót do natury na stole
Czy komody sprawdzą się w salonie?
Tradycyjny i elegancki wigilijny stół - o tym musisz pamiętać
Anioły na choinkę: tradycja i inspiracje na święta
Nieustawny salon – jak urządzić przestrzeń trudną do zaaranżowania?